Nové návrhy riešenia dopravného tranzitu cez Rusovce

1471

Pred časom sme informovali o osobnom stretnutí starostky Rusoviec Lucie Tulekovej Henčelovej s ministrom dopravy a výstavby Andrejom Doležalom, ktorého predmetom bola neúnosná dopravná situácia v Rusovciach v čase rannej a poobedňajšej špičky. 

Pred nejakým časom sa stretol minister dopravy Andrej Doležal so starostkou Rusoviec Luciou Tulekovou Henčelovou. Témou stretnutia bola aj neúnosná dopravná situácia v Rusovciach v čase rannej a poobedňajšej špičky.  Minister na neformálnom rokovaní uznal, že doprava v mestských častiach Rusovce a Jarovce je výrazne zasiahnutá výstavbou diaľničného obchvatu D4R7. 

Po spoločnej dohode s NDS a PZ SR bolo ako prvé operatívne zrealizované riešenie, kedy sa dá priamo na hraničnom prechode Jarovce otočiť a vrátiť späť do Bratislavy a napojiť sa tak na úsek D2. Pomôcť by mohlo aj zrušenie poplatku za regionálnu diaľničnú známku v Maďarsku, ktoré by malo začať platiť od novembra. 

„V súvislosti s nespoplatnením diaľničného úseku na hraničnom priechode Rajka, ktorý sa nachádza na území Maďarska, som inicioval stretnutie s maďarským ministrom zahraničných vecí a obchodu Pétrom Szijjártóom. Rokovanie bolo úspešné. Úsek, ktorý je na území Maďarska, nebude pre osobnú dopravu spoplatnený. Znamená to, že obyvatelia cestujúci z Dobrohošte, Čunova, Rusoviec alebo aj maďarskej Rajky, sa budú môcť napojiť na diaľnicu D2 už na území Maďarskej republiky a takto budú môcť využívať privádzač na diaľnicu D2 bezplatne. Som presvedčený, že takýto krok zásadným spôsobom odľahčí dopravu v mestskej časti Rusovce.“ vyjadril sa minister dopravy Andrej Doležal. 

Práce na stavbe D4R7 by mali byť ukončené v lete budúceho roku. 

Zdroj: Rusovce