Nové športovisko v Záhorskej Bystrici slávnostne otvoril starosta Jozef Krúpa

2207
V sobotu 29. apríla medzi 10-12 hod. priamo na pumptracku a pri workoute v lokalite Krče v Záhorskej Bystrici-1
V sobotu 29. apríla medzi 10-12 hod. priamo na pumptracku a pri workoute v lokalite Krče v Záhorskej Bystrici-1

Bratislava 29. apríla 2023 – Pumptrack, workout a exteriérový šach v novom športovo-oddychovom areáli v lokalite Krče v mestskej časti Bratislava-Záhorská Bystrica otvoril starosta mestskej časti Jozef Krúpa spoločne bývalým profesionálnym cyklistom Petrom Velitsom a fitness trénerom Janym Landlom, ktorí obaja bývajú v Záhorskej Bystrici. Športoviská otvorili športovými výkonmi pozvaní hostia spolu s miestnymi obyvateľmi. Starosta Jozef Krúpa pri príležitosti slávnostného otvorenia priestoru vyzval obyvateľov, aby sa zapojili do kreovania názvu nového areálu a navrhli, ako by sa mal volať.

„Od začiatku sme obyvateľov Záhorskej Bystrice zapojili do príprav nového športovo-oddychového areálu a radi by sme v tom pokračovali aj ďalej. Pred dvoma rokmi sme sa miestnych pýtali, aké typy športovísk by v Záhorskej Bystrici uvítali a jednoznačnou požiadavkou bol pumptrack. Som rád, že sa nám to podarilo zrealizovať. Dnes Bystričanov a Bratislavčanov chceme poprosiť, aby sa zapojili a dali nám do konca augusta nápady, ako by sme mali tento areál pomenovať. Podnety vyhodnotí športová a kultúrna komisia a ten najlepší návrh vyberieme,“ hovorí Jozef Krúpa, starosta mestskej časti Bratislava-Záhorská Bystrica.

Na slávnostné otvorenie prijal pozvanie Peter Velits, aj Jany Landl, ktorí obaja vítajú takúto formu športového vyžitia v Záhorskej Bystrici. Miesto slávnostného strihania páskou pumptrack otvárali bikeri tým, že prešli po červenej páske. Fitness tréner Jany Landl zase ústami strhol mašľu z tréningovej hrádze a pokrstil workoutové cvičisko tréningom pre všetkých športovcov. Súťažilo sa o to, kto najdlhšie vydrží visieť na workoute, na pumptracku sa konal krátky kvíz o trati, deti jazdili medzi dopravnými kolíkmi, prítomným hral DJ.

Podujatie prilákalo miestnych obyvateľov, aj bikerov z celej Bratislavy a blízkeho okolia. „Prišiel s nami aj Daniel hradský, majster Slovenska v pumptracku, ktorý nám ukázal rôzne spôsoby jazdy na trati. Bystrický pumptrack má 140,4 metra, 8 zákrut a je nadizajnovaný so stredným profilom vĺn, takže je vhodný pre široké spektrum jazdcov,“ hovorí Roman Kaločay zo spoločnosti BikeIng, ktorá pumptrack v Záhorskej Bystrici realizovala.

Súčasťou prvej etapy výstavby areálu je nový workout a exteriérový šach, trávnaté plochy a osadené lavičky. V ďalšej fáze pribudne do areálu beachvolejbalové ihrisko, tréningové futbalové ihrisko pre miestny futbalový klub a univerzálna športová plocha s umelým povrchom, ktorá môže slúžiť na športové aj kultúrne využitie. Mestská časť Záhorská Bystrica začala s výstavbou I. etapy areálu na jeseň 2022 a na jej realizáciu mestská časť vyčlenila 250 000 eur zo svojho rozpočtu, pričom takmer 100 000 eur z týchto prostriedkov bolo použitých na výstavbu pumptracku.