Nové Zariadenie opatrovateľskej služby na Palárikovej už funguje

6953

Starému Mestu záleží na tom, aby staromestskí seniori prežívali túto ťažkú dobu v komforte, aký si zaslúžia. Od 1. marca klienti Seniorcentra Staré Mesto konečne obývajú novovybudované Zariadenie opatrovateľskej služby na Palárikovej 24.

„Opustili sme pre sociálne služby už nevhodné priestory na Paulínyho, Maróthyho a Vajanského nábreží a presťahovali sme sa do moderného, krásneho zariadenia, ktoré spĺňa kritériá zariadenia pre seniorov 21. storočia,“ povedal riaditeľ Seniorcentra Staré Mesto, Matej Alex. Novej budove, seniorom i zamestnancom požehnal aj brat Michal od kapucínov.

Nová budova má kapacitu 42 miest. Všetky izby sú dvojlôžkové, každá má vlastnú bezbariérovú kúpeľňu s WC. Na každom podlaží, pre lepšiu orientáciu seniorov sú farebne odlíšené je spoločenská miestnosť, osobitné priestory sú vyčlenené pre fyzioterapiu.

Budova disponuje aj profesionálne vybavenou kuchyňou a práčovňou. Veľkou výhodou je záhrada, ktorá je pripravená aj na využívanie pre klientov a ich návštevy.

Zariadenie opatrovateľskej služby slúži pre odkázaných občanov, na určitý čas, spravidla je to šesť mesiacov, kým sa zdravotný stav stabilizuje tak, že sa môžu vrátiť domov, alebo čakajú na trvalú pobytovú 24-hodinovú sociálnu službu v zariadení pre seniorov, špecializovanom zariadení alebo domove sociálnych služieb.

Zdroj: Staré Mesto-srdce Bratislavy