Novinka, ktorá vám uľahčí očkovanie: Vyberte si termín

5169

Bratislavská župa rozširuje kapacitu vo Veľkokapacitnom očkovacom centre v Národnom futbalovom štadióne, pridáva možnosť objednania na presný čas a posilňuje výjazdové očkovanie.

Pandémia koronavírusu paralyzuje fungovanie celej spoločnosti a najviac sa dotýka lekárov a zdravotníkov, ktorí sú na pokraji síl. Podľa bratislavského župana Juraja Drobu je našou morálnou povinnosťou je urobiť všetko pre to, aby sme dokázali situáciu stabilizovať, ale hlavne, povzbudili lekárov a pomohli im.

„Keď som počul o tom, že ministerstvo zdravotníctva spustilo triáž pacientov, oblial ma studený pot. Znamená to, že nemocnice majú alebo čoskoro budú mať nedostatok pľúcnych ventilácií a lekári budú si musieť vybrať, kto ju dostane. V nemocniciach dochádzajú voľné lôžka, lekári a zdravotnícky personál sú na pokraji so silami a to ešte stále nie sme ani zďaleka na konci tretej vlny,“ vyhlásil Juraj Droba. Dlhodobým riešením pandémie koronavírusu je podľa župana očkovanie.

Bratislavský samosprávny kraj posilnil očkovanie na Národnom futbalovom štadióne aj výjazdové a mobilné očkovanie. Po novom si záujemca môže vybrať dátum a čas očkovania.

„Treba otvorene priznať, že žiadna z vakcín nie je stopercentná. Ale ktorý liek nemá vedľajšie účinky? Ja viem, že ľudia majú obavy alebo pochybnosti. Ale stojí za to čakať až kým nebude úplne neskoro?“ apeloval bratislavský župan Juraj Droba a zdôraznil, že v prípade vakcín proti koronavírusu benefity významne prevyšujú riziko.