Spoznajte kraj: Mestská časť Ružinov (video)

999

Každý rok je Ružinovčanov čoraz viac. Sťahujú sa sem najmä mladé rodiny, pretože táto mestská časť je zelená, rozľahlá, má dobrú dostupnosť, veľa obchodných centier, športové a kultúrne možnosti a až tri pekné jazerá – Štrkovec, Rohlík a Zlaté piesky.

V druhej najvýznamnejšej mestskej časti žije oficiálne 84 a neoficiálne vyše 100 tisíc obyvateľov. Je to príjemné miesto na život, avšak rastúcemu počtu Ružinovčanov je nutné prispôsobiť infraštruktúru. Jednou z priorít sú, práve kvôli množstvu mladých rodín, nové základné školy. Sú však potrebné aj investície do dopravy, sociálnej oblasti, ochrany klímy a cyklotrás.

Župan Juraj Droba a starosta Ružinova Martin Chren
Župan Juraj Droba a starosta Ružinova Martin Chren

Župan Juraj Droba spolu s kolegami z Odboru stratégie, územného rozvoja a riadenia projektov Ružinov v rámci pravidelných výjazdov nedávno navštívili. So starostom hľadali riešenia na problémy, ktoré túto mestskú časť trápia, priamo v teréne. Starosta Martin Chren má bohatú zásobu kvalitne pripravených projektov, ktoré je nutné financovať predovšetkým z euforondov. Pozrite si video a viac o kľúčových projektoch si môžete prečítať v tomto článu.