O 12 mesiačikoch – Neznáma verzia známej rozprávky v podaní Macochy a Holeny

1930

Je možné, že Holena a Macocha ani za sedemdesiatsedem rokov neprišli na to, ako to s dvanástimi mesiačikmi bolo naozaj? V tejto rozprávke je možné všetko. Dokonca aj to, že upratovanie je zábava. Bábkové pátranie po pravdivom príbehu o Maruške a dvanástich mesiačikoch pre malých aj veľkých.

Inscenácia vznikla na motívy ľudovej rozprávky O dvanástich mesiačikoch v autorskej interpretácii, réžii a výprave Daši Krištofovičovej. Hravé bábkarské spracovanie, s humorným jazykom, bábkarskými trikmi, pesničkami a hudbou Dalibora Kociána, známeho aj ako sólového interpreta pod umeleckým menom Stroon.

Tvorivý tím
Text, réžia: Daša Krištofovičová
Dramaturgia: Silvia Vollmannová
Scéna, kostýmy, bábky: Daša Krištofovičová
Hudba: Dalibor Kocián – Stroon Účinkujú Miroslava Dudková a Margaréta Nosáľová
Inšpícia: Nina Tarasovičová

O dvanástich mesiačikoch

Autorská rozprávka na motívy klasickej predlohy prerozprávaná z pohľadu Macochy a Holeny, ktoré už sedemdesiatsedem rokov čakajú na prijatie do nebíčka. Tam sa však dostanú len tí, ktorí oľutujú svoje chyby. Macocha a Holena sú presvedčené, že žiadne chyby neurobili a tak sa púšťajú do pátrania. Nasleduje zábavná bábková rekapitulácia ich verzie známeho príbehu, počas ktorej vysvitne, že hlavným dôvodom, prečo Marušku poslali do mrazu, bolo upratovanie. Odkladať povinnosti ako je upratovanie sa však nevypláca. Bábková inscenácia pre deti od 5 rokov, plná slovného humoru, bábkarských trikov, vizuálneho dôvtipu, s hudbou a pesničkami.