Obchodná akadémia Nevädzová zaviedla CHILL FRIDAY aj BUSINESS MONDAY

975
BUSINESS MONDAY na Nevädzke
BUSINESS MONDAY na Nevädzke

Absolventi Obchodnej akadémie Nevädzová sa často vo svojej kariére ocitnú na manažérskych a vedúcich pozíciách. S tým, samozrejme, súvisí aj určitý príznačný spôsob obliekania a vhodnej úpravy zovňajšku.

Príliš ležérne a voľnočasové oblečenie, v hlavnej úlohe s teplákmi, sa stáva novým fenoménom dnešnej doby. Vedenie školy v spolupráci so študentským parlamentom sa snažia nájsť vhodný spôsob, ako edukovať študentov v tejto oblasti, ako im vysvetliť, že to, čo mám na sebe o mne môže veľa prezradiť. Záverom je kompromis medzi pedagógmi podporujúci elegantný štýl obliekania a študentami preferujúcimi domácky štýl odievania. Piatky na Nevädzke dostali príznačný názov „CHILL FRIDAY“ , kedy môžu mať študenti na sebe svoje obľúbené, pohodlné oblečenie.


BUSINESS MONDAY na Nevädzke

Ako odpoveď na ústupok zo strany pani riaditeľky vo forme „pohodlného piatku“, ponúkli študenti zo Školského parlamentu úplný protiklad. Vyčlenili sme špeciálny deň a nazvali ho „BUSINESS MONDAY“. V preklade to znamená, že každý prvý pondelok vmesiaci patrí na Nevädzke business dress codu. Študenti a vyučujúci teda majú na sebe prvky business a casual oblečenia ako sú sako, košeľa, blúzka, slušné nohavice, sukňa.

Žiaci sa tak zoznamujú s iným druhom oblečenia než na ktorý boli doteraz zvyknutí. Slečny sa oboznamujú s chôdzou v lodičkách, mladí muži si zasa zvykajú na iné držanie tela v košeli a saku.

Je to ideálny spôsob, ako si uvedomiť zameranie našej školy a dostať to touto cestou do vedomia našich študentov, aj potenciálnych záujemcov. Takáto forma propagácie vhodného dress codu je efektívnejšia než strohé zakomponovanie prípustného a neprípustného oblečenia do Vnútorného poriadku školy.