Obnovené ihrisko k začiatku školského roka

818

Letné práce a obnova časti detského ihriska v Parku Pekníkova, ktorý patrí k najnavštevovanejším zeleným, oddychovým a športovým miestam v mestskej časti Dúbravka  sa blížia do finále. Obnovené detské ihrisko „dostanú“ deti k začiatku školského roku a okrem slávnostného prestrihávania pásky na ihrisku im mestská časť venuje aj hravé popoludnie s názvom Hurá do školy.

Plánované je na stredu 31. augusta o 16.00 v Parku Pekníkova. Po slávnostnom „krste“ ihriska zavíta medzi malých Dúbravčanov, Slížo, ktorý bude už žonglovať. A nepríde sám! Na pomoc mu prídu pštros Kamil so šašom Jarom a ďalšími kamošmi. Pre radosť všetkých detí nemá chýbať ani maľovanie na tvár. Vstup na podujatie je  voľný, v prípade nepriaznivého počasia sa podujatie nekoná.

Novinkou v obnovenom ihrisku je inkluzívny hrací prvok. „V rámci plánovania sme mysleli aj na zdravotne znevýhodnených, v parku je osadený tak aj kolotoč pre deti na invalidnom vozíku a preliezačka s prístupovou rampou,“ priblížil starosta Dúbravky Martin Zaťovič.

V rámci obnovy ihriska doplnila mestská časť Bratislava-Dúbravka hracie prvky –  tri trampolínky v zemi, šmýkačku, na ktorej sa bude dať šmyknúť až po zdolaní kopca, veľký pryžový slimák, v ktorom si každý malý návštevník nájde úkryt či preliezačku so šmykľavkou a edukačnými prvkami.  Pre väčšie deti pribudla veľká dvojramenná hojdačka.

Zdroj: Dúbravka