ARRIVA má pre cestujúcich v Bratislavskom kraji dobrú správu: jazdí už viac ako 90 % spojov

1142

Situácia v prímestskej autobusovej doprave v Bratislavskom samosprávnom kraji sa vďaka úspešnej náborovej kampani výrazne zlepšila. Už v polovici decembra dosahovala ARRIVA viac ako 90 % obslužnosť spojov. Od januára má ARRIVA v Bratislavskom kraji viac ako 300 vodičov, cestujúcim tak bude od pondelka 10. januára k dispozícii viac ako 90 % autobusových spojov. ARRIVA ponúka prácu ešte 50 vodičom autobusov a do konca januára aj náborový bonus 3 000 eur. Na základe rozhodnutia vedenia BSK cestujú ľudia v prímestskej autobusovej doprave v kraji celý január zadarmo. 

„Pre cestujúcich v Bratislavskom kraji máme hneď niekoľko dobrých správ: v pondelok 10. januára počítame s nástupom ďalších viac ako 30 kolegov a vypravenosťou viac ako 93 % všetkých autobusových spojov. Zároveň sa vrátia zrýchlené spoje liniek, ktoré budú premávať podľa schválených cestovných poriadkov. Od januára tiež zabezpečujeme bezplatnú dopravu pre všetkých cestujúcich. Zadarmo sa teda odvezú tí, ktorí si kúpili električenky, ale aj tí, ktorí si doteraz kupovali jednorazové lístky,“ uviedla Petra Helecz, riaditeľka pre obchod a komunikáciu spoločností ARRIVA na Slovensku. V rámci zabezpečenia čo najvyššej obslužnosti dopravy nasadí ARRIVA cestujúcimi overené minibusy na pezinské linky 525, 527, 528, 550 a 555 a šamorínske linky 720, 725, 727, 730, 737, 740 a 649. Viac ako 90 % spojov bude od pondelka voziť cestujúcich aj v oblastiach Pezinok a Senec.

Náborová kampaň spoločnosti ARRIVA bola teda úspešná. „Od januára máme v Bratislavskom kraji viac ako 300 vodičov. Prácu môžeme ponúknuť ešte 50 vodičom, no nielen zo Slovenska. V príprave už máme vodičov zo zahraničia, ktorí by po absolvovaní legislatívou vyžadovaného procesu mohli zabezpečovať dopravu cestujúcich v prvom štvrťroku,“ doplnila P. Helecz. Náborová kampaň na Slovensku potrvá do konca januára. Každý nový zamestnanec, ktorý podpíše pracovnú zmluvu do 31. januára a začne voziť cestujúcich od 1. februára 2022, získa náborový príspevok 3 000 eur. Záujemca o prácu vodiča môže okrem náborového bonusu a pravidelnej valorizácie platu získať aj 600 eur za ďalšieho získaného kolegu.

Bratislavský samosprávny kraj, ktorý má s Arrivou podpísanú desaťročnú zmluvu za vyše 330 miliónov eur, za výpadky spojov dopravcu sankcionuje. Za každý jeden deň, keď nedokázal zabezpečiť dopravnú obslužnosť minimálne na úrovni 95 percent, prináleží kraju zmluvná pokuta vo výške 30.000 eur za deň. Za mesiac prevádzky je to 930.000 eur. Približne v tejto sume bude aj výpadok tržieb za mesiac január. Tá vznikne zavedením prepravy zadarmo počas januára v regionálnych autobusoch Arrivy v Bratislavskom kraji. Vedenie BSK tak chce kompenzovať cestujúcim výpadky spojov. Viac o doprave zadarmo počas januára sa dočítate TU.

Zdroj: ts ARRIVA