Ochutnajte prepojenie histórie a prírody vo Vinohradníckom skanzene

4945

Starobylé vinárske mestečko Svätý Jur sa môže pochváliť zaujímavou atrakciou – Vinohradníckym skanzenom, ktorý je súčasťou obľúbenej Malokarpatskej vínnej cesty. Tento skanzen ponúka návštevníkom možnosť spoznať tradičné vinohradnícke techniky a architektúru, ako aj užiť si malebné výhľady a príjemné prostredie.

Pozývame vás na výlet za vínom do Svätého Jura spojený s príjemnou prechádzkou vinohradmi, ktorú môžete ukončiť piknikom na malebnej vyhliadke vo Vinohradníckom skanzene. Túto unikátnu rozhľadňu vybudovalo mesto Svätý Jur s finančnou podporou Bratislavského kraja.

Vyhliadková vežička je vyhľadávanou zastávkou pre turistov a cyklistov, pretože skýta malebný panoramatický 360° výhľad na Malé Karpaty aj nížiny v okolí. V skanzene je veľká drevená pergola, obrastaná viničom. K dispozícii je sedenie v tieni.

Vinári si postavili aj otvorený altánok, v ktorom vás každé víkendové popoludnie počas sezóny bude vítať a nalievať svoje vína vždy iný člen spolku. Na tieto ochutnávky pod šírim nebom sa netreba prihlasovať ani kupovať lístky. Návštevníci platia len za víno a prípadné občerstvenie, ktoré skonzumujú.

Tento víkend vás privíta Barokovo vinárstvo a Vinárstvo Jurský Hrozen.

Na tieto ochutnávky pod šírim nebom sa netreba prihlasovať ani kupovať lístky. Návštevníci platia len za víno a prípadné občerstvenie, ktoré skonzumujú.

Veľkou výhodou je ľahká dostupnosť – len 15 minút chôdze do mierneho kopca z centra mesta/vlakovej stanice alebo 10 minút zo zástavky SAD na Krajinskej ul. vo Svätom Jure. Viac informácií o skanzene a podujatiach nájdete TU.