Očkovacie centrum v Auparku skončilo, posilňujeme kapacity na futbalovom štadióne

5287
Zľava vicežupan Juraj Štekláč, lekár kraja Tomáš Szalay, vicepremiérka Veronika Remišová
Zľava vicežupan Juraj Štekláč, lekár kraja Tomáš Szalay, vicepremiérka Veronika Remišová

Očkovacie centrum v nákupnom centre Aupark v bratislavskej Petržalke v stredu 15. novembra skončilo. Bratislavský samosprávny kraj posilňuje kapacity na Národnom futbalovom štadióne.

Očkovacie miesto bolo otvorené v polovici októbra a primárne bolo určené na podávanie prvých a druhých dávok vakcín proti ochoreniu COVID-19. Za dva mesiace svojej existencie tu bolo zaočkovaných 10 tisíc ľudí. Približne tretinu dávok tvorili jednodávkové vakcíny. Denne bolo  zaočkovaných približne 300 ľudí.

Vďaka dvom presťahovaným kójam, ktoré pribudnú na NFŠ, budú vedieť tímy na tomto mieste fungovať desať hodín. „Predpokladáme, že tým, že scentralizujeme všetky naše kóje, budeme efektívnejší v očkovaní a dokážeme zaočkovať za týždeň viac ľudí,“ povedal lekár kraja Tomáš Szalay s tým, že 12 kójí bude fungovať na štadióne od piatka 17.12.

Na NFŠ bude Bratislavská župa očkovať predovšetkým tretími dávkami. Pondelok bude zároveň posledným dňom pred Vianocami, keď bude možné dať sa na tomto mieste zaočkovať. Pred Vianocami budú fungovať výjazdové tímy, ktoré vyjdú do obcí či do DSS.

Očkovať sa bude ešte aj jeden deň v období medzi sviatkami. Následne bude NFŠ fungovať až po 7. januári 2022. Očkovať budeme výlučne vakcínou Comirnaty od konzorcia Pfizer/BioNTech.

Odporúčame využiť náš systém registrácie, v ktorom si môžete vybrať aj termín.

Prihlasovanie na tretiu dávku:

www.bratislavskykraj.sk/prihlasovanie-na-ockovanie-3-davkou/

Prihlasovanie na prvú a druhú dávku:

www.bratislavskykraj.sk/prihlasovanie-na-ockovanie-1-a-2-davkou/

Zdroj: TASR/BSK