Od dnes sa otvárajú terasy reštaurácií a fitnescentrá

954

Od pondelka 26. 4. sa môžu otvoriť terasy reštaurácií aj fitnescentrá. Za exteriér sa považuje priestor s otvoreným vchodom, ktorý je ohraničený konštrukciami maximálne z dvoch bočných strán. Pri vstupe bude potrebný negatívny test, nie starší ako sedem dní a povinne musia byť prekryté aj dýchacie cesty. Rúško či respirátor možno zložiť len na čas, nevyhnutný na konzumáciu.

 V exteriérovej časti prevádzky je konzumácia povolená len posediačky, pričom medzi stolmi musia byť rozstupy minimálne dva metre. Nie je povolený samoobslužný výdaj, ako je nakladanie šalátov alebo odber pečiva. Jedlá a nápoje môže podávať len obsluhujúci personál. Obsluha tiež musí zákazníkom k jedlu priniesť príbor zabalený do papierovej servítky, keďže podľa vyhlášky nesmie byť pre zákazníkov voľne dostupný na stoloch.

Fitnescentrá budú otvorené obmedzením počtu osôb na maximálne 6. Tí pri športovej činnosti nie sú povinní nosiť rúško či respirátor. Platí pritom podmienka negatívneho testu, v priestore môže byť 1 osoba na 15 m2. Priestory prevádzky bude potrebné častejšie upratovať a dezinfikovať, pričom treba použiť prostriedky s virucídnym účinkom.

Zdroj: TASR