Od pondelka budú testovať na koronavírus aj súkromné laboratóriá

27634

Súkromné laboratóriá Medirex budú od pondelka 16. marca testovať vzorky na prítomnosť koronavírusu SARS-CoV-2, ktorý spôsobuje ochorenie COVID-19.

Znamená to, že lekári z celého Slovenska môžu posielať zatiaľ v samoplatcovskom režime vzorky svojich pacientov aj do laboratórií Medirex. Ich cieľom je realizovať maximálny počet preventívnych vyšetrení u ľudí, u ktorých sa doposiaľ neprejavili príznaky ochorenia COVID-19, ale cítia sa byť ohrození. Týmto majú pomôcť epidemiologickej situácii na Slovensku.

„Mobilizujeme všetky naše sily a aj sily našich nemeckých kolegov v záujme Slovenska v tomto zložitom období, aby sme zabezpečili čo najlepšie zachytenie tohto ochorenia. Našim cieľom je vyjsť v ústrety čo najväčšiemu počtu záujemcov o testovanie. Takisto chceme zamedziť prípadnej, a hlavne zbytočnej návšteve zdravotníckych zariadení, a tak zabrániť sústredeniu väčšieho počtu ľudí v týchto zariadeniach,“ uviedol Jozef Gavlas, riaditeľ laboratórií Medirex.

Laboratóriá majú záujem zriadiť mobilné odberové centrá pre individuálnych záujemcov o preventívne vyšetrenia. Plánujú tiež chcú umiestniť odberové centrá do veľkých nemocníc a zabezpečiť odborné kapacity.