Okolie Hlavnej stanice bude príjemnejšie, čistejšie a bezpečnejšie. Mesto začína s revitalizáciou

699

Mesto začína s revitalizáciou predstaničného námestia. Okolie Hlavnej stanice tak bude príjemnejšie, čistejšie a bezpečnejšie.

„Hlavná stanica, ktorá patrí ŽSR, potrebuje komplexné nové riešenie. Preto Metropolitný inštitút Bratislavy pracuje spolu s Ministerstvo dopravy a výstavby SR a ŽSR na príprave medzinárodnej architektonickej súťaže, ktorá zmení Hlavnú stanicu na modernú bránu do Bratislavy. Avšak je to dlhý proces, ktorý bude trvať roky. Aby priestor ďalej nedegradoval, ešte vo februári sme sa v rámci Memoranda o spolupráci zhodli tak s Ministerstvom ako aj so ŽSR, že prinesieme vylepšenia do tohto verejného priestoru už teraz. Spolu s Metropolitným inštitútom sme sa hneď pustili do prípravy projektu, ktorý je schválený a začíname s prácami,“ približuje hlavné mesto na sociálnej sieti.

Na námestí hlavné mesto vymení zničený asfalt za novú dlažbu Casa di Campo. Rozšíri výstupný ostrovček MHD, pribudnú tu chýbajúce lavičky, smetné koše. „Debarierizujeme aj priechody pre chodcov. Odstraňovanie prekážok a bariér a tiež pridanie vodiacich, signálnych a varovných pásov v priestore sme konzultovali aj s Úniou nevidiacich a slabozrakých Slovenska, vďaka čomu vznikne bezpečná navigácia ku vstupu do stanice,“ dodáva.

Už v priebehu tohto roka na tomto mieste vymenili zdroje verejného osvetlenia. Práce budú trvať približne dva mesiace a budú rozdelené do dvoch etáp tak, aby mali čo najnižší dopad na dostupnosť Hlavnej stanice.

Zdroj: Bratislava-hlavné mesto SR