Okolie Štrkoveckého jazera bude krajšie. Pribudnú lehátka, stoly so stoličkami či netradičné lavičky

1537

V Ružinove sa toho deje viac ako len testovanie. S príchodom pekných dní a zlepšujúcou sa epidemiologickou situáciou si budete môcť čas pri Štrkovci naozaj vychutnať.

Popri Drieňovej ulici vznikne oddychová zóna, promenáda, pri Ružinovskej to bude funky zóna, pri Areáli hier radosť nájdete prírodnú a pri bežeckej dráhe športovú zónu. Všetky sú navrhnuté tak, aby kopírovali zvyklosti návštevníkov tohto miesta, nemenili ho, ale dali priestor lepšie využiť priestor, ktorý jazero ponúka.

Na promenáde bude osadených hneď na brehu jazera pätnásť lehátok, za lodenicou pribudnú dva stoly so stoličkami, aby ste si mohli vychutnať oddych pod korunami stromov a pribudnú aj tu aj dve netradičné lavičky. V oddychovej zóne pribudnú dve piknikové zostavy – stôl s lavicami a tri stolíky, pri ktorých si budete môcť zahrať šach alebo Človeče, nehnevaj sa.

Funky zóna pri Ružinovskej ulici bude ozvláštnená farebným a funkčným mobiliárom, ktorý bude slúžiť na posedenie a umiestnené tu budú aj dve lavičky v tvare Z s výhľadom na jazero. Zároveň bude na brehu rozmiestnených desať taburetiek.

Mestská časť nezabúda ani na tých, ktorí si chodia na Štrkovec zašportovať a pri bežeckej trati si časom nájdu dve miesta, kde si budú môcť zacvičiť. Nájdu tu dve zostavy zamerané na precvičenie vrchnej časti tela a brušných svalov.

Zdroj: MČ Ružinov