Olympijské hry sa definitívne odkladajú

1183

Za posledný mesiac sa nie len na Slovensku ale všade vo svete zrušilo množstvo podujatí, či už menšieho alebo veľkého rozsahu. Zrušenie Olympijskych hier dlhodobo odmietali, i keď japonský premiér varoval, že zrušenie hier je v tejto situácií nevyhnutné. Dnes padlo jasné stanovisko: Hry sa na tento rok rušia.

Medzinárodný olympijsky výbor (MOV), informoval, že olympijské hry v Tokiu sa odložia pravdepodobne do roku 2021. Najväčšie športové podujatie sa malo pôvodne konať od 24. júla do 9. augusta 2020. Vedenie MOV čelilo veľkej kritike zo strany športovcov, úradov či samotných členov MOV, keďže zrušenie samotných hier neustále odkladali. Napätie sa len stupňovalo a pridávali sa aj národné výbory po celom svete a postupne zmenili svoj postoj aj organizátori.

Ide o prvé odloženie najväčšieho športového sviatku v histórii, doteraz došlo iba k ich zrušeniu počas svetových vojen a to v rokoch 1916, 1940 a 1944. Prvé olympijské hry modernej doby boli otvorené v roku 1896 symbolicky v Grécku v Aténach.