Opera Fest 2022: Nadčasové melódie operných hitov pod holým nebom už tento víkend

2393

S hviezdami pod hviezdami. Posledný augustový víkend 26.8 až 28.8 nás čakajú tri jedinečné hudobné večery v nádhernom prostredí nádvoria Bratislavského hradu. Opera Fest 2022 predstaví nezabudnuteľný hudobný zážitok.

Operné dielo najznámejšieho českého skladateľa Antonína Dvořáka Rusalka a operu Georgea Bizeta o temperamentnej a vášnivej cigánke Carmen uvedie Operafest so skvelým speváckym obsadením. Vyvrcholením bude koncert svetovej a českej filmovej hudby, na ktorom zaznejú najznámejšie melódie z filmov Piráti z Karibiku, Star Wars, Harry Potter, Vtedy na Západe, Schindlerov zoznam, Pyšná princezná, Pane vy jste vdova a mnoho ďalších. Réžiu má pod palcom fantastická Andrea Hlinková.

Lístky na Opera Fest kúpite TU.

Antonín Dvořák
RUSALKA

Dvořákova Rusalka je plná oslnivej hudobnej krásy a v tomto veľkovýpravnom prevedení osloví divákov všetkých vekových kategórií. Árie z Rusalky patria medzi najznámejšie operné hity. V hlavných úlohách sa predstavia známe operné hviezdy. V roli Vodníka – charizmatický Daniel Hůlka, v roli Rusalky pôvabná operná diva Tereza Mátlová a v roli Princa strhujúci tenorista Jakub Pustina.

George Bizet
CARMEN

Opera francúzskeho autora G. Bizeta – Carmen, je populárna hudobná dráma o vášni, túžbe, láske, pomste a smrti. Diváci prežijú nezabudnuteľné zážitky pri počúvaní svetoznámych melódií a árií ako sú Habanera či Toreádor v podaní známeho Filipa Tůmu. V roli Carmen sa predstaví šarmantná česká mezosopranistka pôsobiaca v Nemecku, Karla Bytnarová.

V hlavných úlohách sa predstavia známe operné hviezdy. V roli Vodníka – charizmatický Daniel Hůlka