Opice z našej police. Vyberte sa cez víkend do Bratislavského bábkového divadla

667
Opice z našej police. Bratislavské bábkové divadlo

Máte aj vy svoju obľúbenú hračku? A zdalo sa vám niekedy, že sa zrazu načisto poľudštila, a to tak, že už nikto nevedel povedať, či je to iba hračka alebo živý tvor? Plyšové opičky Fricko a Jupko sú tiež úplne poľudštené hračky. A ich traja majitelia – bratia Ferko, Samko a Jožko – sú zase poriadne „opice“. Preto nečudo, že ich mamu, úspešnú spisovateľku, občas z tých ich opičiactiev poriadne rozbolí hlava.

Hoci z detských svetríkov dávno vyrástli, stačí jedno stretnutie s milovanou plyšovou opičkou a sú z nich zase malí chlapci… A z plného vreca starého oblečenia a zabudnutých hračiek je zrazu nevyčerpateľný zdroj zábavy.

Ak totiž deti uveria, že plyšové opice naozaj žijú, je to normálne, no ak tomu uveria i dospelí, väčšinou je z toho veľká „psina“. A to taká, po ktorej vás pri odchode z divadla bolí sánka… Od smiechu.

Vhodné pre deti od 5 rokov.
Dĺžka predstavenia: 55 minút

Najbližšie predstavenia:

4.6. nedeľa 10:00 kúpiť lístok
4.6. nedeľa 14:30 kúpiť lístok

Tvorivý tím

Réžia: Michaela Homolová
Dramatizácia: Michaela Zakuťanská
Dramaturgia: Katarína Jánošová
Scéna: Roman Anderle
Kostýmy a bábky: Barbora Jakubková
Hudba: Jakub Homola
Hrajú: Michal Adam, Miriam Kalinková, Peter Butkovský a. h., Ján Morávek a. h.
Inšpícia: Daniel Bilský

Bratislavské bábkové divadlo sa narodilo 1. marca 1957 ako prvé samostatné kamenné bábkové divadlo. Dostalo do vienka meno – Štátne bábkové divadlo, priestor – bývalý robotnícky dom Divadlo mladých na Dunajskej ulici a niekoľko nadšencov z oblasti amatérskeho divadla, ktorí vytvorili základ umeleckého súboru. Pri jeho zrode stál autor bábkových hier, režisér Ján Ozábal, režisér Zdeněk Říha a výtvarník Bohdan Slavík. Prvou premiérou divadla bola rozprávka O psíčkovi a mačičke na motívy knihy od Josefa Čapka. Konala sa 17. 4. 1957.

Zriaďovateľom Bratislavského bábkového divadla je Bratislavský samosprávny kraj.

Kde nás nájdete?

Zdroj a foto: Bratislavské bábkové divadlo