Oslava Dňa detí v Ekocentre Čunovo bola očarujúca aj napriek premenlivému počasiu

2152

Prvý jún 2024 sa niesol v znamení radosti, smiechu a osláv Medzinárodného dňa detí v Ekocentre Čunovo. Toto špeciálne podujatie prilákalo hojnú účasť detí a ich rodín, ktoré si užívali pestrý a zábavný program.

Napriek hrozbe dažďa sa atmosféra nenechala ovplyvniť a akcie sa konali za každého počasia. Ak pršalo, krásny priestor zrekonštruovaného čunovského kaštieľa privítal návštevníkov svojim štedrým programom. Slnko však občas vykuklo a vtedy sa záhrada zaplnila veselými deťmi, ktoré si užívali parkové hry a ďalšie aktivity.

Program, ktorý odštartoval o 13:00 hodine, bol skutočne bohatý. Deti a rodičia si vychutnali predstavenie Bratislavského bábkového divadla, cukrovú show VataTata, a parkové hry ako petanque, bedminton a skákanie cez gumu. Pre najmenších boli pripravené workshopy a tvorivé dielne.

Gastrozóna ponúkla letné a svieže občerstvenie, ktoré dodalo energiu na ďalšie aktivity.

Krásna záhrada Ekocentra, kde bola obnovná zeleň, nové stromčeky, kroviny, biotopové jazierko a altánok, poskytla perfektné prostredie pre celé podujatie. V interiéri návštevníci obdivovali interaktívne a hravé expozície o Dunajských luhoch, ktoré poskytovali komentované prehliadky zdarma.

Deti aj dospelí odchádzali s úsmevom na tvári a nadšením z krásneho a zábavného popoludnia. Organizátori Dňa detí v Ekocentre Čunovo dokázali, že aj za nevyspytateľného počasia môžu pripraviť nezabudnuteľný zážitok, ktorý všetkým účastníkom priniesie radosť a zábavu.

Ekocentrum Čunovo vzniklo vďaka cezhraničnej spolupráci s rakúskymi a maďarskými partnermi v rámci projektov Ecoregion SKAT a SKHU.