V Devínskej Novej Vsi otvorili športový a rekreačný areál pre verejnosť

325

V Devínskej Novej Vsi otvorili športový a rekreačný areál pre verejnosť

Ide o súčasť investície v rámci nového projektu, ktorý postavila spoločnosť CTP

Developer, vlastník a správca priemyselných nehnuteľností CTP včera za účasti starostu Mestskej časti Devínska Nová Ves Dáriusa Krajčíra slávnostne otvoril voľnočasový areál, ktorý bude slúžiť nielen obyvateľom priľahlých bytových domov, ale všetkým z Devínskej Novej Vsi či jej návštevníkom. Areál, ktorého hlavným prvkom je pumptracková dráha, je súčasťou  investície, ktorú v lokalite CTP realizuje.  

Developer CTP avizoval výstavbu pumptrackovej dráhy ešte počas minulého roka, pričom počítal s jej odovzdaním na konci mája 2024. „Práce na výstavbe išli podľa plánu a sme veľmi radi, že verejnosť si bude môcť užiť športový zážitok na tejto adrenalínovej dráhe. Pumptrack vznikol po vzájomnej konzultácii s vedením mestskej časti, a preto veríme, že urobí radosť celým rodinám a bude často využívaný,“ hovorí Ivan Pastier, Business Development Director CTP.

V lokalite Opletalovej ulice, kde spoločnosť realizuje výstavbu v zmysle územného plánu, pribudlo tiež workoutové ihrisko a parčík. „Chceme všetkých ubezpečiť, že či už pumptracková dráha, workoutové ihrisko alebo samotný parčík, budú dostupné pre verejnosť. Našim cieľom je priniesť ako dobrý sused do lokalít, v ktorých pôsobíme, ďalšiu občiansku vybavenosť a zlepšovať verejný priestor určený napríklad na oddych,“ dopĺňa Ivan Pastier.

Pumptracková dráha s celkovou dĺžkou 41 metrov a maximálnym prevýšením 1,2 m je určená pre všetky vekové a výkonnostné kategórie jazdcov. Charakteristická je pre ňu jazda bez šliapania, pričom jazdci získavajú rýchlosť pohybom tela a zmenou ťažiska. Investor v okolí vybudoval takisto chodník, osadil lavičky, inštaloval verejné osvetlenie. Vyhradený je tu tiež priestor pre skatepark.

„Som veľmi rád, že sa Devínska Nová Ves môže pýšiť ďalším miestom, kde sa naši obyvatelia budú stretávať a budú môcť svoj voľný čas tráviť aktívne. Ide o skvelý projekt, ktorý bude slúžiť všetkým vekovým kategóriám a vedie k športu a pohybu, ktoré sú v dnešnej dobe z hľadiska zdravia pre nás všetkých mimoriadne potrebné. Teším sa, že sa iniciatíva našej mestskej časti vybudovať pumptrackovú dráhu pretavila do reality a vďaka úspešnej pokračujúcej spolupráci s CTP sme mohli  spoločne oficiálne otvoriť tento areál pre našich Devínskonovovešťanov,“ hovorí Dárius  Krajčír, starosta mestskej časti.

Spoločnosť CTP v areáli už taktiež zrealizovala výsadbu 250 nových stromov, záhonov drevín a kríkov na takmer 5000 m² pozemku. Aj týmto krokom chce udržať zeleň v okolí.

O CTP

CTP je najväčším kótovaným vlastníkom, developerom a správcom logistických a priemyselných nehnuteľností z hľadiska hrubej prenajímateľnej plochy. K 31. marcu 2024 spoločnosť vlastní 12,0 miliónov m² hrubej prenajímateľne plochy v 10 krajinách. Spoločnosť certifikuje všetky nové budovy podľa BREEAM na úrovni „veľmi dobrý“ alebo vyššie a dosiahla hodnotenie „nízke riziko“ v oblasti ESG od Sustainalytics, čím opätovne potvrdzuje jej záväzok k udržateľnosti. Viac informácií nájdete na webovej stránke: www.ctp.eu.