Otvorenie novej expozície v Literárnom a vlastivednom múzeu vo Svätom Jure

1447

Literárne a vlastivedné múzeum vo Svätom Jure si pre vás pripravilo vynovenú expozíciu Dejiny mesta Svätý Jur. Návštevníci sa budú môcť oboznámiť s mestom Svätý Jur od jeho pravekých začiatkov až do jeho najnovších dejín.

Literárne a vlastivedné muzeum vo Svätom Jure vzniklo z Mestského múzea, ktoré založil v r. 1937 učiteľ Arpád Felcán. Zozbieral viacero starožitností, ktoré dodnes tvoria základ zbierkového fondu múzea. Múzeum bolo otvorené 24. apríla 1937. Expozícia bola niekoľkokrát preinštalovaná, aby bola návštevníkom ponúkla nové informácie a predmety z dejín Svätého Jura.

V novej expozícií budete môcť od 3.11.2020 sledovať kontinuálny vývoj tejto historicky bohatej oblasti a udalostí, ktoré formovali toto malebné vinohradnícke mestečko. V múzeu ďalej môžete vidieť najnovšie nálezy z historicky významnej archeologickej lokality veľkomoravského hradiska. V expozícií sú taktiež zastúpené viaceré nálezy z hradu Biely Kameň alebo priamo z historického centra, ako sú predmety vinohradnícke, cechové, mestskej samosprávy a mnoho ďalších. Svätý Jur má okrem bohatej histórie aj mnoho významných rodákov, osobností, o ktorých sa môžete dozvedieť priamo v múzeu.

Adresa:

Literárne a vlastivedné múzeum vo Svätom Jure

Prostredná 29

900 21 Svätý Jur

Literárne a vlastivedné múzeum vo Svätom Jure

Otváracie hodiny

September – Jún

Pondelok: otvorené len pre objednané skupiny

Utorok – piatok: 8.00 – 12.00 a 13.00 – 16.00

Sobota: zatvorené

Nedeľa: zatvorené

 

Júl – August

Pondelok: otvorené len pre objednané skupiny

Utorok – piatok: 8.00 – 12.00 a 13.00 – 16.00

Sobota: 10:00 – 16:00

Nedeľa: zatvorené