Otvoria časť rýchlostnej cesty R7

1978
R7 Ketelec - Holice

Na odovzdanie do prevádzky 29,7 km rýchlostnej cesty R7 s 22 mostmi a križovatkami v Rovinke, Dunajskej Lužnej a Šamoríne, ostáva zavŕšiť iba administratívny proces. Odovzdanie rýchlostnej cesty R7 prinesie rýchlejšie, bezpečnejšie a pohodlnejšie dochádzanie domov nielen pre ľudí žijúcich na Žitnom ostrove, ale aj pre tranzitnú dopravu.

Obyvatelia obcí v regióne nebudú musieť vysedávať vo svojich autách, ale ušetria čas, ktorý môžu využiť inak. Jazda na R7 bude oveľa pohodlnejšia ako doterajší spôsob dopravy. Tiež sa výrazne zvýši kvalita života ľudí, ktorí doposiaľ trpeli nadmerným hlukom a prachom z vozidiel prechádzajúcich cez ich mestá a dediny.

„Otvorenie väčšej časti realizovanej rýchlostnej cesty R7 a časti diaľnice D4 pre vodičov – celkovo 29,7 km – predstavuje prakticky polovicu dĺžky celého projektu D4 R7 (59 km); ide teda o veľký míľnik a príspevok k vyššej kvalite dopravy a života. Som hrdý na svojich kolegov. Pracovníci desiatich rôznych národností odpracovali približne dva milióny hodín, aby túto prácu vykonali včas a v najvyššej kvalite. Práce medzi križovatkou Ketelec a obcami Rovinka a Holice sú takmer ukončené a vodičom sa odovzdajú o niekoľko týždňov. Aby sme ich mohli otvoriť, musíme ešte dokončiť administratívne práce. Akonáhle sa nám podarí získať posledné povolenia, ľudia okamžite pocítia lepšiu úroveň dopravy,” povedal Juan José Bregel, generálny riaditeľ D4R7 Construction s.r.o.