Ozdobte si stromček prírodnými materiálmi

648

Prírodné materiály sú pri výbere i zdobení vianočného stromčeka lepšou voľbou. Pripomína to organizácia zodpovednosti výrobcov Envi-Pak, ktorá upozorňuje, že ani počas vianočných sviatkov netreba zabúdať na udržateľnosť. „Dajte prednosť prírodným materiálom, kúpte si živý stromček v kvetináči alebo si naaranžujte vetvičky do vázy,“ radí riaditeľka pre komunikáciu OZV Envi-Pak Katarína Kretter.

Vhodnou alternatívou je napríklad tiež kúpa izbového ihličnanu, ktorý môže aj po odzdobení zostať v domácnosti celoročne. Originálny a jedinečný stromček sa dá vyrobiť aj z konárov alebo z kníh, ktoré možno spestriť ozdobami alebo osvetlením.

Podobne, ako v prípade stromčeka, aj pri výbere vianočných ozdôb a dekorácií je lepšie siahnuť po prírodných materiáloch. Možno ich vyrobiť napríklad z dreva, ihličia či šišiek, ale tiež zo šípok, škorice či sušeného ovocia. „Budú určite jedinečné a s vôňou prírody,“ doplnila Kretter. Ideálnou a úspornou formou vianočného osvetlenia sú podľa Envi-Pak LED žiarovky. „Spotrebujú totiž oveľa menej energie a vydržia dlhšie oproti klasickým,“ vysvetlila organizácia.

Zdroj: TASR