Pandémia prináša väčšiu pozornosť mestskej zeleni a lesom nie len u nás ale aj v zahraničí

1129

Koronavírus ovplyvnil aj ako trávime voľný čas. Chceme byť viac v prírode, nielen kvôli bezpečnostným dôvodom ale aj účinkom na naše mentálne zdravie. Preto sa aj pozornosť prenáša z interiéru do verejných priestorov v prírode, parku či jednoducho na čerstvom vzduchu.

V Zürichu miestni obyvatelia začínajú viac využívať prírodné cvičiská, ktoré sú bezpečné a zacvičiť si na nich môže ktokoľvek. V amerických mestách sa zase začínajú viac pohrávať s myšlienkou vonkajšej výučby, kde môžu byť využité svadobné stany ako náhrada za triednu výučbu.

V Zürichu miestni obyvatelia začínajú viac využívať prírodné cvičiská, ktoré sú bezpečné a zacvičiť si na nich môže ktokoľvek.
Zdroj: NYT Noele Illien
V amerických mestách sa zase začínajú viac pohrávať s myšlienkou vonkajšej výučby, kde môžu byť využité svadobné stany či parky ako náhrada za výučbu v triede.
Zdroj: @SOuLupdate

Rakúsky ateliér Precht navrhol park vo forme labyrintu, vysoké živé ploty fungujú aj ako dištančná bariéra, ľudia by tak mohli byť v parku a zároveň dodržiavať bezpečnú vzdialenosť od ostatných ľudí.

Rakúsky ateliér Precht navrhol park vo Viedni vo forme labyrintu, vysoké živé ploty fungujú aj ako dištančná bariéra, ľudia by tak mohli byť v parku a zároveň dodržiavať bezpečnú vzdialenosť od ostatných ľudí.
Zdroj: precht.at

Metropolitný inštitút Bratislavy sa taktiež snaží viac priblížiť ľuďom verejné priestory v prírode. Minulý rok predstavili revitalizáciu muničných skladov na Peknej ceste, revitalizáciu v okolí Malého Slavínu alebo aj otvorenie Včelej lúky. Viac podobných projektov predstaví aj tento rok.

Minulý rok MIB predstavil revitalizáciu muničných skladov na Peknej ceste, revitalizáciu v okolí Malého Slavínu alebo aj otvorenie Včelej lúky. Viac podobných projektov predstaví aj tento rok.

Viac o tom, ako pandémia ovplyvnila mestá si môžete prečítať v článku Metropolitného inšitútut Bratislavy https://mib.sk/pandemie-menili-mesta-od-nepamati-caka…/ alebo si vypočuť podcast na https://spoti.fi/3j8Sm4A

Zdroj: Metropolitný inštitút Bratislavy www.mib.sk