Panenská ulica bude opäť na jeden deň patriť Dobrému trhu

1523
Zdroj: FB Dobrý trh
Zdroj: FB Dobrý trh

S veľkou radosťou sme sa stali hlavným partnerom podujatia Aprílový Dobrý trh na Panenskej. V sobotu ožije táto čarovná staromestská ulička pestrými stánkami a rodiny pozývame aj na Detský Dobrý trh. Tešíme sa na vás od 10:00 do 17:00, náš stánok nájdete pri Next Apache z pravej strany vedľa Starého mosta. Príďte nás navštíviť!

Predstaviť by sa malo takmer 200 trhovníkov. Súčasťou podujatia bude aj dvojjazyčný program pre Ukrajincov. Téma podujatia Dobré vzťahy – dobrá klíma má podľa organizátorov pripomenúť, že príjemne žiť môžeme tam, kde je nám spolu dobre. Po dvoch pandemických rokoch dostanú opäť naživo priestor známi i noví trhovníci. Svoje miesto budú mať produkty pre deti či domácich miláčikov, gastronómia, víno alebo kozmetika. Na Detskom Dobrom trhu ponúknu svoje výrobky tí najmladší trhovníci. 

„Špeciálne však chceme privítať našich ukrajinských susedov, pre ktorých bude pripravený dvojjazyčný program, vystúpenia aj ponuky predajcov,“ skonštatovala jedna zo zakladateliek Dobrého trhu Illah van Oijenová. Akcia tak prinesie aj podujatia a spolupráce s ukrajinskými umelcami, koncerty, diskusie, výstavy alebo čítačky v slovenčine aj ukrajinčine. Dobrý trh na Panenskej ulici tak bude sprevádzať aj program v susedských kníhkupectvách, antikvariátoch a knižniciach. 

Dobrý trh pokračuje v snahe produkovať čo najmenej odpadu, podľa organizátorov dokáže festival vytriediť 95 percent odpadu. K dispozícii budú opäť kompostovateľné riady či riediace stanice s dobrovoľníkmi a osveta k triedeniu odpadu pod taktovkou mestskej organizácie Odvoz a likvidácia odpadu.

Dobrý trh oživuje mestský verejný priestor, podporuje malovýrobcov a kvalitné domáce výrobky a produkty rozmanitých kultúr. Okrem stánkov prináša zážitky vo forme umeleckých inštalácií, koncertov či workshopov pre deti aj dospelých. Koná sa v troch lokalitách v Bratislave na Jakubovom námestí, Panenskej ulici a Námestí SNP.

V Bratislavskom kraji sa rozbieha projekt Spoznaj miestnych, ktorý zastrešuje partner Dobrého trhu, Bratislava Region Tourism. Priblíži vám lokálne podniky a ľudí, ktorí za nimi stoja, odprezentuje Bratislavský kraj ako autentický región s potenciálom kultúrneho dedičstva, udržateľného rozvoja a zážitkov.

Zdroj: TASR, Dobrý trh