Parkovacia politika v Novom Meste. Mestská časť rokovala s hlavným mestom

831

Nové Mesto spolu s hlavným mestom Bratislava intenzívne pracujú na tom, aby sa v Novom Meste vo vymedzenej pilotnej zóne „Tehelné pole“ rozbehla celomestská parkovacia politika. 

“Celomestská, lebo to znamená, že u nás, ako na prvom mieste v Bratislave, budú platiť pre parkovanie také pravidlá, ako možno o rok aj vo zvyšku mesta. Nie je to jednoduchý proces a vyžaduje veľké nasadenie kolegov u nás aj z mesta, ako aj od kolegov z Novomestskej parkovacej spoločnosti. Teraz sme urobili ďalší krok a podpísali sme zmluvu o spolupráci medzi Novým Mestom a magistrátom. Zároveň sme si pripomenuli, o čo nám ide. Cieľom parkovacej politiky je upratať verejný priestor tak, aby chodník slúžil primárne chodcom.” napísal starosta mestskej časti Nové Mesto Rudolf Kusý na sociálnej sieti. 

Upratať verejný priestor tak, aby autá neparkovali na zeleni a neznehodnocovali ju. Znížiť množstvo áut v Bratislave, ktoré rastie každým rokom. To sa týka nielen o dopravných zápchach, ktoré sú stále horšie, ale aj o znečistenom ovzduší a alergiách.  

“Parkovacia politika v Novom Meste musí jednoznačne zvýhodniť miestnych obyvateľov. Pred návštevníkmi koncertov a športových zápasov, pred podnikateľmi, ktorí si z verejných priestorov robili parkoviská pre svoj vozový park, pred ľuďmi, ktorí boli leniví odpratať z ulice svoj vrak.“ doplnil starosta. 

No a práve preto začali v blízkosti štadiónov v lokalite ohraničenej Trnavskou, Bajkalskou, Jarošovou, Kukučínovou a Legionárskou ulicou.  

Zdroj: Rudolf Kusý