Týždeň dobrovoľníctva prichádza do celého Slovenska, záujemcovia sa už môžu prihlasovať

981

Celoslovenská kampaň Týždeň dobrovoľníctva dá aj tento rok každému príležitosť vyskúšať si dobrovoľníctvo, aktivity sa uskutočnia s ohľadom na epidemiologické opatrenia. 

Slovensko sa po dvanásty raz zmení na krajinu dobrých skutkov. Platforma dobrovoľníckych centier a organizácií po celom Slovensku otvára pre verejnosť prihlasovanie do nového ročníka celonárodnej kampane Týždeň dobrovoľníctva. Kampaň prináša komukoľvek možnosť vyskúšať si dobrovoľnícku činnosť, spoznať výnimočných ľudí a pomôcť vo svojom okolí tam, kde je to práve potrebné. 

Do kampane sa dosiaľ prihlásilo približne 130 organizácií, ktoré po celej krajine pripravia viac ako 160 dobrovoľníckych príležitostí. Ktokoľvek si tak už teraz môže vybrať z veľkej ponuky jednorazových dobrovoľníckych aktivít, ktoré pripravujú občianske združenia, školy, centrá voľného času, knižnice, múzeá, zariadenia pre seniorov, domovy sociálnych služieb, samosprávy a ďalšie. 

Program pre dobrovoľníkov a dobrovoľníčky je dostupný na webe www.tyzdendobrovolnictva.sk. Záujemcovia si môžu vybrať z ponuky aktivít tú, ktorá ich zaujme priamo v ich okolí, a na webe sa na ňu priamo prihlásiť. 

Na výber je mnoho obľúbených jednoduchých aktivít ako úprava exteriéru alebo interiéru, kosenie, maľovanie alebo tvorivé dielne či vychádzky s klientmi organizácií, no súčasťou ponúk je tento rok i vytváranie pamätnej izby, zber kameňa pre obnovu stredovekého hradu či v spolupráci so Štátnou ochranou prírody obnova chránenej krajinnej oblasti Devín. Každá aktivita je limitovaná obmedzeným počtom dobrovoľníkov a dobrovoľníčok, pričom prihlasovanie je možné spravidla najneskôr do dvoch dní pred konaním dobrovoľníckej činnosti. 

12. ročník celoslovenskej kampane sa uskutoční od 16. septembra a potrvá do 22. septembra 2020. Súčasťou tohtoročného Týždňa dobrovoľníctva bude aj podujatie Naše mesto. Týždeň dobrovoľníctva 2020 pripravuje Platforma dobrovoľníckych centier a organizácií v spolupráci s krajskými dobrovoľníckymi centrami, kampaň je realizovaná s podporou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a organizácie IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže. 

Zdroj: minedu.sk