Parkovanie v Petržalke po novom: Prehľad zmien

6780

Od 1. októbra sa parkovanie v mestskej časti Petržalka riadi takzvanými rezidentskými pravidlami na základe všeobecne záväzného nariadenia hlavného mesta Bratislava, ktoré bližšie vykladajú nové zásady parkovania. Čo to znamená pre obyvateľov a návštevníkov Petržalky?

Rezidenti a ich návštevy parkujú úplne zadarmo

  • Stačí, ak sa bezplatne a pohodlne zaregistrujú v pilotnom ONLINE petržalskom parkovacom systéme na www.PARKOVANIEVPETRZALKE.sk alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie URBI – Parkovanie v Petržalke, cez ktorú môžu aj naďalej využívať bezplatné parkovacie hodiny pre ich krátkodobé návštevy. Viac informácii o návštevníckych hodinách nájdete na bit.ly/navstevyPET.
  • Bezplatné parkovanie pre zaregistrovaných rezidentov so schválenými vozidlami a ich návštevy platí pre celé územie Petržalky minimálne do 31. decembra 2021. Od 1. januára 2022 však plánuje magistrát na Dvoroch 4 spustiť takzvaný celomestský parkovací systém, ktorý už počíta aj so spoplatnením parkovania rezidentov. Viac informácii na bit.ly/paasPET.

Návštevníci parkujú úplne zadarmo cez deň a víkendy

  • Túto možnosť môžu využívať vždy v pondelok až štvrtok od 07:00 do 18:00 a v piatok od 7:00 do nedele 18:00. Stačí, ak sa bezplatne a pohodlne zaregistrujú v pilotnom ONLINE petržalskom parkovacom systéme prostredníctvom mobilnej aplikácie URBI – Parkovanie v Petržalke, cez ktorú pri parkovaní vozidla na modrej odstavnej ploche označia čas príchodu a odchodu na daný parkovací box. Viac informácii na bit.ly/appkaPET.

Nové zásady parkovania nájdete na bit.ly/zasadyPET a pokiaľ ste sa v pilotnom ONLINE petržalskom parkovacom systéme registrovali pred 1. októbrom 2021, nie je nutné z vašej strany podniknúť žiadne kroky. Ak si však prajete vašu registráciu a osobné údaje zmazať s tým, že stratíte právo bezplatného parkovania na modrých boxoch, neváhajte preto napísať na parkovanie@petrzalka.sk.

Tiež platí, že mestská časť rezidentské zóny a parkoviská vyznačila dopravným značením s veľkým bielym písmenom “P” na modrom podklade a dodatkovou tabuľou s nápisom “pre schválené vozidlá rezidentov a návštevy s povolením MČ Bratislava-Petržalka.” Pod povolením sa pritom myslí práve používanie mobilnej aplikácie podľa opísaných podmienok.

Zdroj: Petržalka