Pentagon opäť čistili

2957

Mestská časť Vrakuňa opäť čistila! V poslednom období vzniklo veľmi veľa neporiadku vo Vrakuni. Či už je to v dôsledku cudzích obyvateľov, ktorí cez Vrakuňu prechádzajú a pod rúškom tmy vyhadzujú odpad či už v lesoparku, alebo sú to bezdomovci a drogovo závislí obyvatelia v okolí neslávne známej bytovky Pentagón. Toto nie je príjemná téma pre žiadnu mestskú časť.

Ľudia bez domova, drogovo závislí, alebo tzv. skvoteri sa ubytovali na súkromných pozemkoch pod terasami jednotlivých bytových domov a znepríjemňujú život slušným obyvateľom v Pentagone. Preto už niekoľkí krát pristúpila mestská časť k veľkému čisteniu v spolupráci s políciou a podarilo sa im priestory dezinfikovať, povyhadzovať množstvo neporiadku a vyviezť dva veľké kontajnery.

Verejní priestor v okolí Pentagonu dlhodobo kosia, strihajú kríky, robia orez stromov a chceli by pod terasy, kde sa zdržujú neprispôsobiví občania osadiť mreže. Má to však svoje ale.

Priestor je súkromný a patrí vlastníkom jednotlivých bytových domov 34-38 a čakáme na ich súhlas. Od 34 a 36 sme súhlas dostali takmer okamžite a od 38 to niekde viazne už 9 mesiacov. Keď toto bude splnené, môžeme osadiť mreže. Pevne dúfam, že potom sa situácia v Pentagóne opäť zlepší.“ Vysvetlil starosta Vrakune Martin Kuruc.

Zdroj: Martin Kuruc starosta Vrakune