Petržalka opäť hľadá najkrajšie predzáhradky

1100

Bratislavská Petržalka hľadá aj tento rok najkrajšie predzáhradky. Zapojiť do súťaže sa môžu aj stále obľúbenejšie komunitné záhrady. Nominácie je možné posielať do 31. mája (vrátane). O víťazoch rozhodne verejnosť hlasovaním na sociálnej sieti. Informovala o tom hovorkyňa Petržalky Mária Halašková.  

„V porovnaní s minulým rokom pribudlo viac ako 12 nových predzáhradiek, čo je dôkazom toho, že obyvatelia majú záujem robiť svoje okolie krajším. Aj týmto spôsobom chceme motivovať Petržalčanov, aby pokračovali, či už s podporou mestskej časti alebo svojpomocne,“ skonštatoval Adrián Ševeček, vedúci referátu zelene miestneho úradu.

Podmienky súťaže stanovuje štatút. Podľa neho môže byť nominovaným ako aj nominujúcim len dospelá osoba s trvalým alebo prechodným pobytom v Petržalke, ktorá sa stará o predzáhradku alebo býva v bytovom dome s prihlásenou predzáhradkou. Nominovať predzáhradky a komunitné záhrady bude možné vyplnením on-line formulára na webe samosprávy. Spolu s fotografiami v čo najlepšom rozlíšení ho treba poslať do konca mája. Nominácie v júni posúdi výberová komisia, verejné hlasovanie bude spustené v júli.

Medzi cenami budú poukážky na nákup v obchodoch so záhradníckymi potrebami, odborné knihy o záhradkárčení a materiál potrebný na starostlivosť o záhradu, akými sú hnojivo, rastliny či náradie. S finančnou podporou mestskej časti pribudlo v jej katastri od roku 2018 viac ako 50 predzáhradiek.

Zdroj: TASR