Petržalka má nový mapový portál. Pomôže vám lepšie sa zorientovať

507

Mestská časť Petržalka sa snaží robiť všetko preto, aby optimalizovala a dostala ich k obyvateľom čo najrýchlejšie a najjednoduchšie. Jednou z vychytávok je aj nový mapový portál, ktorý zjednodušuje adresný systém a geografické usporiadanie objektov nachádzajúcich sa v katastri Petržalky, vrátane činností spadajúcich do jej správy.

„Vďaka aplikáciám na webe je teraz možné pozrieť si na mapách napríklad zoznam zariadení sociálnych služieb, kultúrnych zariadení, ihrísk, športovísk, zelene, pitných fontánok, pamätihodností, ale aj prehľad kosby či zimnej údržby, všetko na jednom mieste. Nechýbajú ani praktické informácie, medzi ktorými návštevníci portálu nájdu okrem iného aj presné adresné body z katastra nehnuteľností či podkladové mapy,“ približuje mestská časť na sociálnej sieti.

Milovníci histórie si vďaka aplikácii s ortofotomapami a historickými mapami z rôznych období môžu pozrieť, ako sa menila tvár sídliska od roku 1949. Nájdu tam tiež vojenské mapovanie či plán Bratislavy z 19. storočia.

Na svoje si prídu aj tí, ktorí holdujú umeniu – sekcia Pamätihodnosti mapuje umelecké diela , pamätníky, historické budovy a národné kultúrne pamiatky v mestskej časti. Pred voľbami padne vhod aj časť venovaná komunálnym voľbám. Voličom jednoducho a prehľadne ukáže presnú adresu volebnej miestnosti na základe ich bydliska.

„Portál priebežne aktualizujeme a veríme, že vám vďaka nemu prinesieme vždy aktuálne informácie z diania v našej mestskej časti,“ dodáva mestská časť.

Zdroj: Petržalka