Petržalka pripravila riešenie pre neregistrovaných čitateľov knižnice

1039

Miestna knižnica v Petržalke pripravila riešenie pre všetkých, ktorí chcú čítať e-knihy a nie sú ešte registrovanými čitateľmi knižnice a to takzvanú PREDREGISTRÁCIU.

Vypožičané e-knihy môžete pohodlne čítať so svojich SMARTphonov a tabletov s operačným systémom Android a iOS, pomocou aplikácie eReading.cz. Pobočky petržalskej knižnice sú zatvorené, ale digitálna knižnica, s ponukou e- kníh je vám k dispozícii 24 hodín denne.

Návod na predregistráciu do online katalógu Carmen:

Zaregistrujete sa alebo sa prihlásite do on-line katalógu Carmen na www.kniznicapetrzalka.sk, nájdete ho na webstránke hore vpravo.

Objaví sa katalóg a v jeho ľavej časti nájdete možnosť- predregistrácia. Kliknite na túto možnosť a následne vyplňte čo najviac údajov, ktoré pre možnosť zaregistrovať sa v petržalskej knižnici potrebujú. Vyberte si pobočku, na ktorej chcete byť registrovaný.

Posledným krokom po vyplnení všetkých údajov je stlačiť tlačítko registrovať. Vaša žiadosť príde do knižnice a vy od dostanete mail s inštrukciami, na ktoré číslo účtu treba zaplatiť registračný poplatok a variabilný symbol pre platbu. Po úhrade dostanete od opäť mail s prihlasovacími údajmi so systému vypožičiavania e- kníh.

Prajeme vám čo najviac príjemných chvíľ pri čítaní.

Zdroj: FB