Petržalka zabezpečuje donášku obedov pre seniorov

1933

Najväčšia mestská časť Bratislavy – Petržalka urobila ďalšie opatrenie na ochranu najrizikovejšej skupiny obyvateľstva na zníženie šírenia ochorenia COVID-19.

Mestská časť pritom už niekoľko rokov zabezpečuje prostredníctvom Strediska sociálnych služieb donášku obedov do domácností pre seniorov odkázaných na starostlivosť iných. Denne tak doručia približne 120 obedov do domácností a takmer 100 obedov do dvoch výdajní v denných centrách na Osuského a Medveďovej ulici, kde si seniori obedy osobne vyzdvihnú.

V snahe nevystavovať seniorov riziku nákazy koronavírusom sa Petržalka rozhodla počas krízového obdobia zabezpečovať donášku stravy do domácností všetkým seniorom odoberajúcim obedy, teda aj tým, ktorí si ich chodili prevziať do spomínaných výdajní.

Túto iniciatívu sme spustili len pred pár dňami a rozvážame obedy do viac ako 50 domácností seniorov. Samozrejme, budeme radi, keď sa nám prihlásia ďalší ľudia, ktorí túto službu potrebujú,” povedala druhá vicestarostka Petržalky Jana Hrehorová.

Záujemcovia o donášky obedov sa môžu nahlasovať u pracovníkov oddelenia sociálnych vecí miestneho úradu. Obed odovzdajú seniorom pracovníci mestskej časti v spolupráci s dobrovoľníkmi.

Okrem donášky obedov sme pre osamelých seniorov a zdravotne znevýhodnených občanov zriadili aj krízovú linku 0947 487 498, ktorá funguje v čase od 8.00 do 16.00 h. Prostredníctvom tejto linky môžu požiadať o nákup potravín, drogérie, liekov a ďalších vecí základnej potreby, a my im zabezpečíme donášku tovaru,“ dodala Hrehorová.