Petržalská plaváreň do konca kalendárneho roka vstupné nezvýši

496
Zdroj: Petržalka
Zdroj: Petržalka

Ceny vstupného do verejnej plavárne v bratislavskej Petržalke by sa minimálne do konca kalendárneho roka zvyšovať nemali. Umožňujú to aktuálne nastavené a zazmluvnené ceny energií. Uviedol to dočasný riaditeľ a konateľ plavárne Matúš Súlovec.

„Aj napriek tomu sa snažíme na plavárni implementovať viaceré úsporné opatrenia a náklady za teplo postupne znižovať opravou izolácií, tesnení či optimalizáciou a rekonštrukciou systému na ohrev vzduchu a vody,“ skonštatoval Súlovec.

Náklady na energie sa zatiaľ plavárni, v porovnaní s priemerom v roku 2021, zvýšili približne 2,5-násobne. Ak by ceny energií naďalej prudko rástli, nedá sa podľa neho vylúčiť, či by sa nepozastavili niektoré atrakcie alebo by sa zvyšovala cena vstupného. Či by takéto riešenie malo zmysel, sa podľa riaditeľa povedať nedá, lebo by sa to odrazilo na nižšej návštevnosti a väčšej strate.

„Úplnému zatvoreniu plavárne by sme sa však chceli vyhnúť, keďže je jedinou svojho druhu v celej 150-tisícovej Petržalke a plní najmä verejnoprospešnú funkciu,“ poznamenal Súlovec. Momentálne takáto možnosť podľa neho do úvahy neprichádza. Ubezpečuje tiež, že spolu s vedením mestskej časti robia všetko pre to, aby mohla plaváreň naplno fungovať aj v roku 2023.

Zdroj: TASR