Petržalka zrenovovala kino Lúky, je digitálne i bezbariérové

755

Bratislavská Petržalka zrenovovala svoje kino Lúky, ktoré funguje v Dome kultúry Lúky. Stalo sa tak druhým digitálnym kinom fungujúcom pod organizáciou Kultúrne zariadenia Petržalky. Okrem novej techniky pribudol aj bezbariérový prístup i miesta pre pohybovo znevýhodnených návštevníkov.

„V dnešnej dobe by už mala byť inklúzia prirodzenou súčasťou spoločenského života. Aj preto sme chceli naše nové kino sprístupniť čo najväčšej skupine obyvateľov,“ skonštatoval riaditeľ KZP Martin Kočiško. Kino Lúky prechádza modernizáciou od vlaňajška. Okrem vynovenej techniky v ňom najnovšie prešli úpravami aj jeho priestory. Filmové zážitky sú zároveň o niečo dostupnejšie aj pre zdravotne znevýhodnených návštevníkov. Novinkou v sále je aj desať miest s bezbariérovým prístupom.

KZP ako organizácia mestskej časti sa tak môže „pýšiť“ dvomi zdigitalizovanými kinosálami. A to aj vďaka finančnej podpore Audiovizuálneho fondu, ktorý na modernizáciu oboch prispel dotáciou vo výške 89.000 eur. Väčšiu časť – sumou 130.000 eur – financovala samospráva. Kino Lúky premieta každý utorok, stredu a štvrtok, počas víkendu aj viackrát v závislosti od obsadenosti veľkej sály.

Zdroj: TASR; Foto: Petržalka