VIDEO: Piknik ako poďakovanie pre našich učiteľov

1879
Učitelia a náš školský župný tím - v červených tričkách.
Učitelia a náš školský župný tím - v červených tričkách.

Aj takto sa dá vyjadriť vďaka. Učiteľov župných škôl sme opäť pozvali na piknik na Železnej studničke. Pozrite si naše video.

Bez ich nasadenia by nemali študenti takú kvalitnú výučbu a prax. Nemali by možnosť cestovať po svete, vyhrávať súťaže a rozbiehať vlastné projekty. Najmä absolventi našich odborných škôl majú veľký náskok na trhu práce a skvelý štart do pracovného života. Veríme, že učitelia cítia veľkú oporu, ktorú majú u nás na župe.

Piknik je poďakovaním za nasadenie učiteľov, ale aj oslava veľkých vecí, ktoré sme spoločne dosiahli. Pretože akokoľvek dobré reformy budeme na školách robiť, nepôjde to bez učiteľov, ktorých bude práca baviť.

„Vraciame sa nazad k normálnemu životu. Od nástupu na župu som najviac energie a času venoval zlepšeniu krajského školstva. Po troch rokoch má župa v školstve hmatateľné výsledky a učiteľov, ktorých profesii vraciame dôstojnosť a úctu. Po minuloročnej covid prestávke sme sa dnes stretli v prírode na učiteľskom pikniku. Aj toto je spôsob, ako poďakovať našim učiteľom,“ povedal na pikniku župan Juraj Droba.

Reformu stredného školstva na župe štartoval Branislav Gröhling a prišiel medzi nás aj ako minister školstva.