Začala sa oprava mosta na diaľnici D2 v Lamači. Pripravte sa na obmedzenia a kolóny

4118

V Bratislave v pondelok 21. júna odštartovala komplexná oprava mosta na diaľnici D2 medzi križovatkou Lamač a tunelom Sitina. V smere do mesta bude doprava vedená v jednom jazdnom pruhu. Zmena organizácie dopravy by mala trvať do septembra 2021.

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) tento rok kompletne opraví pravý most nad železničnou traťou v smere z Malaciek do Bratislavy a v opačnom smere bude most opravovať budúce leto. Oprava mostu bude stáť 1,3 milióna eur.

„Na diaľnici D2 v smere zo Stupavy do Bratislavy sa vodiči zdržia zhruba dve hodiny, k dispozícii je iba jeden jazdný pruh. Dôvodom sú cestárske práce. Kolóny sa tvoria aj na obchádzkach cez Lamač a okolo závodu Volkswagen Bratislava,“ na svojom webe o tom informovala ráno v pondelok 21. júna Zelená vlna RTVS.

Most v novom šate

Podľa diaľničiarov zhotoviteľ opravy kompletne vybúra mostný zvršok zahŕňajúci vozovku, vyrovnávací betón, pôvodnú hydroizoláciu, odvodnenie, rímsy, mostné závery a prechodové dosky. Most dostane nový mostný zvršok, na ktorý následne opäť osadíme bezpečnostné zariadenia. Súčasťou prác je aj úprava terénu pod mostom, preloženie vedenia informačného systému diaľnice a ostatných sietí. Všetky práce ukončíme v prvé septembrové dni.

Väčšina stavebných prác príde na rad v lete

S cieľom čo najviac minimalizovať obmedzenie premávky na dotknutom úseku diaľnice, zrealizuje NDS najväčší rozsah prác na oprave mosta v letných prázdninových mesiacoch. Doprava je presmerovaná do ľavého jazdného pásu, v ktorom zostanú zachované dva jazdné pruhy v smere do Brna. Premávka v smere do Bratislavy bude vedená v jednom jazdnom pruhu.

Jazdime opatrne a ohľaduplne

„Prosíme všetkých motoristov, aby rešpektovali dočasné dopravné značenie, hlavne maximálnu povolenú rýchlosť. Pri presúvaní sa daným úsekom myslime na to, že realizácia opráv na prevádzkovanej diaľnici je pre pracovníkov stavby mimoriadne riziková, nakoľko jazdíme okolo pracoviska len desiatky centimetrov. Buďme preto k sebe navzájom ohľaduplní a správajme sa zodpovedne,“ vyzýva Národná diaľničná spoločnosť.

Zdroj: Národná diaľničná spoločnosť, Zelená vlna RTVS
Foto: Národná diaľničná spoločnosť