Juraj Droba: Plníme sľub a lekárom zabezpečujeme rúška

1561

Bratislavská župa postupne distribuuje rúška do ambulancií všeobecných lekárov a pediatrov.

Našou ambíciou je zabezpečiť pre lekárov až 30 000 rúšok,“ sľúbil župan Juraj Droba a sľub postupne plníme. Na fotografii vidíte riaditeľku úradu Patríciu Mešťan a riaditeľku Odboru zdravotníctva Janu Ježíkovú, ako chystajú rúška pre všeobecných lekárov a pediatrov v kraji. Začali sme ich distribuovať minulý týždeň, Záhorie je už pokryté a pokračujeme ďalej.

„Lekári a zdravotné sestry sú pre nás mimoriadne dôležití. Župa považuje zabezpečenie pomôcok pre všeobecných lekárov a pediatrov v Bratislavskom kraji ako mimoriadne dôležité. Spolu máme 490 lekárov. Aj napriek tomu, že zabezpečovanie ochranných pomôcok nie je kompetencia župy, je doba, kedy si musíme všetci pomáhať. Aj preto župa priložila ruku k dielu a nad rámec svojich kompetencií sme sa rozhodli obstarať a postupne distribuovať rúška aj my, a to všetko z vlastných zdrojovvyhlásil Juraj Droba.

Úrad BSK začal s distribúciou rúšok pre lekárov a zdravotné sestry v kraji už minulý týždeň.

„Lekári a zdravotné sestry sú personál, ktorý ako prvý prichádza do kontaktu s potenciálne nakazenými pacientmi. Práve u nich musíme riziko nákazy znížiť na úplné minimum. Pretože ak prídeme o zdravotnícky personál, hrozí kolaps celého systému a nebude mať kto ošetrovať chorých obyvateľov. Následky by boli veľmi vážne,“ uzavrel Juraj Droba.