Po dvoch rokoch rekonštrukcie a takmer 25 rokoch čakania otvorili vynovenú hasičskú zbrojnicu v Prievoze

550

Historická budova hasičskej zbrojnice v Ružinove sa dočkala rekonštrukcie. Pôvodná budova bola postavená tesne po 1. svetovej vojne a zároveň je vyhlásená za národnú kultúrnu pamiatku. Kompletná rekonštrukcia budovy zabezpečí zníženie energetickej záťaže až o 60 % a preto bude refundovaná z Plánu obnovy.

Túto vzácnu národnú kultúrnu pamiatku z prelomu 19. a 20. storočia dala mestská časť do lepšieho stavu, než bola kedykoľvek predtým. Naďalej tak môže slúžiť ružinovským hasičom z DHZ Bratislava – Ružinov, ktorí sú absolútna špička medzi dobrovoľnými zbormi na Slovensku a pravidelne zachraňujú životy a majetok Ružinovčanov.

Hasiči sa na obnove budovy a techniky podieľali aj obrovským kusom vlastnej roboty, veľa vecí urobili svojpomocne, čím nám ušetrili kopu peňazí. Rekonštrukcia národnej kuktúrnej pamiatky stála viac ako milión eur a nebola to žiadna jednoduchá vec. Na veľmi dobrej ceste je však možnosť, že tieto peniaze získame späť z Plánu obnovy zo zdrojov Európskej únie. Keď sa to podarí, už som dal záväzok, že ich neprehajdákame, ale znovu použijeme v tejto lokalite: použijeme ich na rekonštrukciu ďalšej historickej budovy, chátrajúcej starej prievozskej radnice,“ priblížil starosta mestskej časti Ružinov Martin Chren.

Zdroj: Martin Chren-starosta Ružinova