Nahrávam Udalosti

« Zobraziť všetky udalosti

  • This event has passed.

BLUESOVÉ PÓDIUM / SILVIA JOSIFOSKA BLUES TRIO: CLOSER

19. mája 2023 o 19:00 - 21:00

7€

Slovenská bluesová speváčka v najsilnejšej zostave s Pištom Lengyelom a Erichom „Bobošom“ Procházkom.

Skoro až kruto nádherná hudba v cykle Bluesové Pódium. Silná melódia piesní vynikajúcej Sisi Josifoskej v trojici zohraných hudobníkov s istotou kráča cez  blues, funk, soul a jazz. Výnimočný zážitok zaručený.

Silvia Josifoska Blues Trio – bluesová stálica, niekoľkonásobná držiteľa titulu najlepšia bluesová speváčka roka a jej vynikajúci kolegovia Boboš Procházka (ústna harmonika), Pišta Lengyel (gitara), známi aj z pôsobenia v kapele Sitra Achra. Silvia so svojim triom prináša nielen bluesovú klasiku, ale zavíta aj do vôd soulu, či funku. Na koncerte predstaví Silvia aj niekoľko skladieb zo svojho úspešného albumu Closer.

Silvia Josifoska patrí k najvýznamnejším a najoriginálnejším tváram bluesovej a jazzovej scény u nás. Blues objavila už v detstve a postupne sa stal dominantou jej repertoáru. Okrem neho Silviu očarili aj žánre ako soul, funk, jazz či rock.

Už od prvej polovice  90. rokov, kedy vstúpila na hudobnú scénu po prvýkrát, zaujala Silvia publikum veľmi zaujímavo zafarbeným hlasom a silným hudobným cítením. Začiatky jej kariéry sa spájajú s pôsobením vo folkrockovej skupine Sanyland, už krátko nato ale speváčka založila vlastnú formáciu Mr. Band, s ktorou sa predstavila na kompilácii Bluesová spoločnosť no. 2 (1998) a veľmi rýchlo ovládla slovenskú bluesovú scénu.

Jej dominanciu potvrdila aj ponuka od špičkového slovenského klaviristu Gabriela Jonáša a spolupráca s mnohými ďalšími skvelými hudobníkmi ako Juraj Burián, Martin Gašpar, Marcel Buntaj, Juraj Tatár, Erich Boboš Procházka či Ondrej Krajňák zo Slovenska, ale aj s legendami ako Stan the Man (UK),Peter Rowan (USA) a King George (USA). S nimi sa počas svojej dlhoročnej kariéry predstavila na mnohých klubových a festivalových pódiách nielen na Slovensku, ale aj v Čechách, Rakúsku, Taliansku, Poľsku či Rusku.

Vďaka jej nenapodobiteľnému hlasu a prejavu ju pozvali na spoluprácu pri nahrávaní svojich štúdiových projektoch mnohé hviezdy slovenskej aj zahraničnej scény. Za všetkých spomeňme Jara Filipa, Richarda Müllera, Jaromíra Nohavicu či Janka Ledeckého.

Ocenenia:
Blueswoman 2005 (Slovenská bluesová spoločnosť)
Najobľúbenejšia bluesová speváčka roku 2014, 2015, 2016, 2017

Momentálne Silvia pôsobí vo svojich troch hudobných projektoch:
Silvia Josifoska Band
Silvia Josifoska Blues Band
Silvia Josifoska & Blues laboratory

oficiálna stránka

Podrobnosti

Dátum:
19. mája 2023
Time:
19:00 - 21:00
Cena:
7€
Udalosť Kategória:
Website:
https://kulturavpetrzalke.sk/podujatie/bluesove-podium-silvia-josifoska-blues-trio-closer

Organizátor

Kultúrne zariadenia Petržalky
Phone
+421268299200
Email
kzp@kzp.sk
View Organizátor Website

Miesto udalosti

Dom kultúry Lúky