Nahrávam Udalosti

« Zobraziť všetky udalosti

  • This event has passed.

POP – HIT – 26. ročník okresnej súťaže v populárnej piesni

20. mája 2023 o 8:00 - 23:30

Prihlášky

zasielajte na adresu Marta Droppová, CC Centrum, Jiráskova 3, 851 02 Bratislava alebo e-mailom na adresu marta.droppova@kzp.sk do 20.5.2023!!!

Kultúrne zariadenia Petržalky – po pandemických rokoch pokračujú v tomto roku už 26. ročníkom súťaže v populárnej piesni pre žiakov ZŠ, SŠ a dospelých pod názvom POP – HIT.

8.6.2023 | Dom kultúry Lúky
Semifinále: od 15,00 hod.
Finále: od 18,00 hod.

PODMIENKY SÚŤAŽE:

Súťaž je delená do kategórií:
I. kategória    6 –   9 rokov
II. kategória   10 – 12 rokov
III. kategória  13 – 15 rokov
IV. kategória   SŠ a dospelí

Súťažiaci je povinný si zaistiť vlastný hudobný doprovod /gitara, klavír, keybord…/, prípadne vlastné CD alebo USB s hudobným podkladom /bez spevu/.

Súťažiaci si do súťaže vyberú 2 skladby:
1. povinná skladba so slovenským textom
2. skladba podľa ľubovoľného výberu

Súťaž hodnotí odborná porota podľa nasledovných kritérií: intonácia, výraz, spevácka technika, pohybový prejav, vizuálna stránka vystúpenia /možnosť využitia tanečníkov, vokalistov/.

Prihlášky zasielajte na adresu: Marta Droppová, CC Centrum, Jiráskova 3, 851 02 Bratislava, alebo e-mailom na adresu: marta.droppova@kzp.sk do 20.5.2023.

Súťaž sa uskutoční vo veľkej sále Domu kultúry LÚKY na Vígľašskej 1.

PRIHLÁŠKA POP – HIT

Súťaž POP – HIT vznikla ešte v minulom storočí – v roku 1993 – ako súťaž v imitácii známych hlasov a tvárí hudobnej scény ako našej, tak zahraničnej. Prvé tri ročníky tejto „playback show“ sa stretli s veľkým záujmom medzi deťmi a mládežou. Začiatky živého spevu boli náročné najmä z technického hľadiska, pretože skladby nahraté ešte na kazetách bolo dosť náročné spracovať a získať len hudobný podklad. Našťastie technika napreduje, a problémy sa už objavia sem-tam.

Súťaž sa organizuje raz ročne, a to v 4 kategóriách podľa veku, pričom poslednou kategóriou sú stredoškoláci a dospelí.

Porotu tvoria známe osobnosti hudobnej scény, hudobníci, skladatelia, speváci, aj hudobné skupiny. V porote si už „zahviezdili“ skupiny HEX, Maduar, speváci Jana Kirschner, Robo Papp, zosnulý Marián Kochanský, Marek Kochanský, Peter Luha, Erik Boboš Prochádzka, Jana Krajčovičová, Gabika Csinová, Oto Kolman a mnoho ďalších osobností z populárnej hudobnej scény.

Najdlhšie si v tejto súťaži zaporotoval hudobník – bubeník, skladateľ, líder kapely DIVISI, bývalý člen ženskej kapely MADAM, kapely Soni Horňákovej, zabubnoval si aj s Pražským výběrem, s Elánom a mnohými ďalšími kapelami. Vlado „Brcho“ Kaňak! V porote už zasadli aj naši bývalí súťažiaci: Denis Lacho zo Superstár a Dominika Šuľáková z Hlasu Československa.

Podrobnosti

Dátum:
20. mája 2023
Time:
8:00 - 23:30
Udalosť Kategória:
, ,
Website:
https://kulturavpetrzalke.sk/podujatie/pop-hit

Organizátor

Kultúrne zariadenia Petržalky
Phone
+421268299200
Email
kzp@kzp.sk
View Organizátor Website

Miesto udalosti

Dom kultúry Lúky