Nahrávam Udalosti

« Zobraziť všetky udalosti

  • This event has passed.

KLUB ZA ZRKADLOM / GATTCH A TRANSYLVÁNSKE OBEDY: dvojkoncert

13. júna 2023 o 19:00 - 21:00

10€

Legenda slovenského bigbítu GATTCH sa vracia na pódiá v plnej paráde so spriatelenou kapelou Transylvánske obedy.

Ďalšia hudobná udalosť v KLUBE ZA ZRKADLOM – koncert bigbítovej legendy GATTCH a ich spriatelenej kapely TRANSYLVÁNSKE OBEDY. Páni hudobníci z TRANSYLVÁNSKYCH OBEDOV nás riadne rozohrejú svojim charakteristickým jazzrockovým drajvom, aby nás potom GATTCH uniesli na vlnách nostalgie, ale aj výraznej art rockovej kvality, s atmosférou rebélie a túžby po osobnej a umeleckej slobode. Plnokrvný bigbít s presahom do vôd prebádaných aj neprebádaných.


GATTCH je  slovenská bigbítová, art rocková skupina. Pôsobila na československej hudobnej scéne v rokoch 1969 – 1974. Ich hudba je pokusom o prepojenie rockovej hudby s jazzom a vážnou hudbou. Radí sa k skupinám ako Collegium Musicum, Fermáta alebo Blue Effect.


TRANSYLVÁNSKE OBEDY vznikli v roku 2007, štýlovo sa kapela hlási k rock-jazzu, či jazz-rocku, repertoár tvoria ich vlastné kompozície (ako napr. Petržalský jarmok, Kotlár B.Š., Dream On, Pasodoble pre galoše, Krízová situácia, ai) aj viacero štandardov týchto žánrov, zväčša vo vlastných aranžmánoch.

 

Podrobnosti

Dátum:
13. júna 2023
Time:
19:00 - 21:00
Cena:
10€
Udalosť Kategória:
Website:
https://kulturavpetrzalke.sk/podujatie/klub-za-zrkadlom-gattch-a-transylvanske-obedy-dvojkoncert

Organizátor

Kultúrne zariadenia Petržalky
Phone
+421268299200
Email
kzp@kzp.sk
View Organizátor Website

Miesto udalosti

Dom kultúry Zrkadlový háj