Nahrávam Udalosti

« Zobraziť všetky udalosti

  • This event has passed.

Nina Kohout & Blanch

3. novembra 2023 o 20:00 - 23:00

10€ - 13€

Klub za zrkadlom sa zaradí medzi európske turné NINY KOHOUT, ktorá sa medzi Budapešťou a Milánom zastaví v Petržalke.

Vo svojej hudbe spája tajomné odtienky starého slovenského folklóru, vážnej hudby a sviežosť inovatívneho trip-hopu. Následne si tak vytvára svoj vlastný nadčasový, občas nekomfortne zvláštny a anarchický hudobný svet. Nina Kohout svojou zvukovou výpravnosťou posúva hranice hudobnej poslušnosti, vedúca neustály rozhovor medzi invazívnym hororom a krehkou čistotou.

Koncertný večer uvedie hudobníčka a skladateľka BLANCH, ktorá prinesie súčasnú slovenskú folkovú tvorbu.

Nina Kohout

Speváčka, skladateľka a producentka Nina Kohout má za sebou štúdium na prestížnej londýnskej hudobnej škole The BRIT School, kde pôsobili aj Adele či Amy Winehouse. V roku 2020 získala titul Objav roka na Radio Head Awards a začiatkom minulého roka vydala debutové EP Pandemonium, ktoré sa stretlo s výbornými ohlasmi nielen od domácich, ale aj zahraničných médií, vrátane britského rádia BBC. Moonlight, jedna z piesní na Nininom EP, bola označená ako Song Of The Day amerického rádia KEXP. Prednedávnom svojimi vystúpeniami otvárala sériu koncertov izraelskej kapely Lola Marsh a taktiež vystúpila na pozvanie prezidentkou Slovenskej republiky pri príležitostí udeľovania štátnych vyznamenaní. Po úspešných posledných mesiacoch, ktoré zahŕňali napríklad účasť na The Great Escape Festivale v Brightone, Ahoi! Pop festivale v Linzi, vystúpenie v Ljubljane, či veľmi úspešný koncert na festivale Pohoda, sa Nina začiatkom roka predstavila na najväčšom európskom showcaseovom festivale Eurosonic, kde vystúpila spolu so sláčikovým kvintetom.
VYPOČUJTE SI

 

Blanch


Blanch (sólo) je projekt hudobníčky a skladateľky Biancy Mackovej, ktorým prezentuje svoje autorské skladby sama, komorne, len v sprievode akustickej gitary. Jej tvorba sa nesie v tónoch melancholického indie popu, folku a soulu, ktoré o to viac vyniknú v tomto sólovom prevedení, kedže v takejto forme väcšina skladieb prvotne vznikla. V repetoári nájdete piesne z albumov Delusion (Slnko Records, 2019), Veracity (Slnko Records, 2021), ethereal grounds (2022) a Indigo Waters (2021).
VYPOČUJTE SI

Podrobnosti

Dátum:
3. novembra 2023
Time:
20:00 - 23:00
Cena:
10€ - 13€
Udalosť Kategória:
Website:
https://kulturavpetrzalke.sk/podujatie/nina-kohout-blanch

Organizátor

Kultúrne zariadenia Petržalky
Phone
+421268299200
Email
kzp@kzp.sk
View Organizátor Website

Miesto udalosti

Dom kultúry Zrkadlový háj