Nahrávam Udalosti

« Zobraziť všetky udalosti

  • This event has passed.

OSLAVA 30. VÝROČIA DK ZRKADLOVÝ HÁJ

16. septembra 2023

Dom kultúry Zrkadlový háj má 30 rokov, príďte ich osláviť s nami!

Pri tejto príležitosti sme si pre našich divákov pripravili výber podujatí, ktoré budeme realizovať počas celej sezóny. Srdečne Vás pozývame na naše oslavy, ktoré budú realizované prostredníctvom troch reprezentatívnych podujatí.

Pri prvom z nich otvoríme Kultúrny dom Petržalke. Celodenný program bude prebiehať 16.9. na námestíčku pred vstupom do budovy. Oslavnú udalosť chápeme ako darček pre našich divákov a priaznivcov pri príležitosti zahájenia 30. sezóny a zároveň ako ukončenie leta. Vstup na podujatie bude pre to voľný. Program je koncipovaný pre širokú verejnosť. Na malých divákov sa teší folklórne zoskupenie Hájenka s divadelným predstavením Don Šajn a Šašo Ľuboš so svojim predstavením, na ktorého nadviaže súčasný cirkus Cirkuskus akrobatickou šou vytvorenou priamo pre Kultúrny dom. Keďže najlepšie párty robia chalani z Malalata, na oslavách 30. výročia nemôžu chýbať. Roztancujete sa s nimi všetci na Balkan Beats. Veľkolepý záver v podobe Videommapingu na budovu Zrkadlového hája pripravuje umelecké zoskupenie TRAKT – audiovizuálnu show premietanú na budovu.

Program:

10:00 divadlo pre deti DON ŠAJN DFS Hájenka
17:00 program pre deti ŠAŠO ĽUBOŠ
18:00 akrobatická šou CIRKUSKUS
19:00 balkan beats párty MALALATA
21:00 VIDEOMAPPING audiovizuálna show Trakt
21:30 VIDEOMAPPING audiovizuálna show Trakt

street food zóna

MALALATA

Hudobný projekt MALALATA pôsobí na scéne už 15 rokovajesynonymom pre jedinečnú fúziubalkan beats, gypsy music, reggaeaworld music. Dvojica slovenských DJs spája tieto rytmy do osobitých setov, ktoré dopĺňa o nespútanú a nákazlivo energickú performance.Pod taktovkou MALALATA pulzovali nielen kluby po celej Európe,- ale aj vo vzdialenom Japonsku či Mexiku. Duo svojou showroztancovalo festivaly Colours of Ostrava, Pohoda, Grape, Uprising a vystúpilo na jednom pódiu s esami ako Parov Stelar, GoranBregović, Shantel, Mahala Rai Banda či Fanfare Ciocarlia. Od roku 2011 navyše zabáva českú a slovenskú scénu žánrovou party Balkan Bashavel, ktorá si svojou unikátnou atmosférou získala tisícky verných fanúšikov.

TRAKT: Videomapping na budovu DK Zrkadlový háj

TRAKT Videomappingilustračné foto z videomappingu skupiny TRAKT na Festivale svetla a tieňa 2019 v Trnave

Čo je to videomapping na budovu?
Projekcia známa ako videomapping a priestorovo-rozšírená realita. Ide o projekčnú kreatívnu techniku, ktorá je používaná na zobrazovanie predmetov, často nepravidelných tvarov, do zobrazenej plochy pre videoprojekciu. Plochy pre projekcie môžu byť zložité ako napr. fasády budov. Pomocou špeciálneho softvéru, je dvoj alebo trojrozmerný objekt alebo vizuál priestorovo mapovaný, tak že dokáže kopírovať priamo tvary a línie projekčnej plochy. Techniku používajú najmä kreatívci a umelci, ktorí dokážu vytvoriť ďalšie rozmery, optické ilúzie a špecifické pohyby do predtým statických objektov. Videoprojekcia je realizovaná často v kombinácii so zvukom.

Na budove DK Zrkadlový háj zažijete špeciálnu audiovizuálnu show vytvorenú priamo k oslavám 30. výročia, ktorá reaguje na  30 rokov kultúry pod touto strechou. Skupina TRAKT prinesie prostredníctvom vizuálnych 3D efektov, optických ilúzii a hudby intenzívny zážitok. Buďte pri tom.

Videomapping pre Zrkadlový háj vznikol vďaka podpore Nadácie SPP.

Cirkuskus

Cirkuskus

Boom! / 4 artisti / 30′ 
Energetická zmes cirkusových čísel, kde jedno rýchlo nasleduje po druhom. Veselá partia cirkusantov vás nielen ohúri, ale aj rozosmeje, možno dokonca aj inšpiruje.

 

Ďalšie podujatia k 30. výročiu DK Zrkadlový háj

14.10.2023  Stále v Klube za zrkadlom

Diskusia, Koncerty: Laura a její Tygři a ďalšie

25.11.2023  Stále s folklórom

SĽUK: SLOVENSKO

Organizátor

Kultúrne zariadenia Petržalky
Phone
+421268299200
Email
kzp@kzp.sk
View Organizátor Website

Miesto udalosti

Dom kultúry Zrkadlový háj
Prejsť na obsah