Podvodníci sa snažia vymámiť peniaze od seniorov. Dávajte si pozor aj v Malackách

759

Majú nové triky! Podvodníci sa znova pokúšajú získať peniaze od seniorov, a to aj v Malackách. Telefonát na pevnú linku sa v tomto prípade skončil dobre, no dôchodkyňa z Malaciek mohla prísť minimálne o 3000 eur. A možno aj o kus zdravia. Polícia bola o tomto prípade informovaná. Mesto o tom informuje na svojom webe.

„Šmejdi“ sú v tomto prípade ešte o niečo rafinovanejší než doteraz. Pôsobia dôveryhodne vďaka tomu, že poznajú mená svojich obetí a ich príbuzných. 

Dôchodkyňa z Malaciek mala telefonát, z ktorého bola niekoľko dní otrasená. Podvodníci si vymysleli príbeh o nehode jej syna, pričom poznali jeho celé meno. Volajúci sa predstavil ako lekár, ktorý sa snaží pomôcť jej synovi. Ten mal vraj vážnu autonehodu, ktorú zavinil a hrozí mu väzenie. Je údajne zranený, a preto nemôže hovoriť. Volajúci – údajný lekár – dôchodkyni povedal, že za 3000 eur vie zariadiť, aby obete nehody nepodali trestné oznámenie, čiže jej syn by sa mohol vyhnúť súdu a hroziacemu väzeniu. 

Seniorku ešte podvodník v telefóne upozornil, aby o tom nikomu nehovorila, pretože „lekár“ by mohol prísť o licenciu a celé „vyrovnanie“ by mohlo padnúť. Ak ale peniaze poskytne, volajúci sa dokáže s obeťami údajnej nehody dohodnúť na ututlaní prípadu a jej syn bude po prepustení z nemocnice voľný. Volajúci sa snažil navodiť dojem časovej tiesne a citovo vydieral. Seniorka sa našťastie, nenechala oklamať, no nepríjemný zážitok jej zostal. Najmä preto, lebo podvodník v telefóne vedel jej meno aj meno jej syna. 

„Seniori, dávajte si pozor. Pokúste sa zachovať rozvahu a informácie z telefonátu si overte. Podobné triky skúšajú podvodníci opakovane a podobný scenár o nehode príbuzného sa v rôznych obmenách a verziách objavuje už dlhšie. Aj keď často neuspejú, od ďalších pokusov ich to neodradí. Milí seniori, buďte opatrní a nenechajte sa oklamať,“ dodáva mesto.

Zdroj: malacky.sk