Polícia zaznamenala viacero udalostí spôsobených silným vetrom

472
Polícia zaznamenala viacero udalostí spôsobených silným vetrom
Polícia zaznamenala viacero udalostí spôsobených silným vetrom

Bratislavská krajská polícia vo štvrtok zaznamenala viacero udalostí spôsobených silným nárazovým vetrom. TASR o tom informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff.

„Od štvrtkového rána sme na linke 158 prijali celkovo 27 volaní, ktoré sa týkali udalostí spôsobených silným nárazovým vetrom,“ uviedol hovorca. Spresnil, že polícia zaznamenala 17 udalostí týkajúcich sa obmedzení v cestnej premávke, ako napríklad prevrátené nákladné motorové vozidlá na diaľniciach alebo strhnutý bilbord, ktorý spôsobil obmedzenia na cestnej komunikácii.

Vplyvom silného nárazového vetra došlo podľa hovorcu aj k poškodeniu motorových vozidiel po páde stromu či dopravnej značky. V Petržalke zase padol väčší kus plechu zo strechy obytného domu aj stavebný materiál zo stavby.

Značné škody na majetku, prípadne oznámenia o ohrození života a zdravia v súvislosti s poveternostnými podmienkami polícia doposiaľ na linke 158 nezaznamenala.

Aj Mestská polícia Bratislava zaznamenala rôzne prípady, keď silný vietor vyvrátil stromy alebo zhodil škridly zo striech. „Silný vietor v Bratislavskom kraji pretrvá aj najbližšie dni a môže priniesť riziko pre aktivity ľudí v meste, ale aj v prírode a spôsobiť škody menšieho rozsahu,“ uviedla na sociálnej sieti.