Vlčia sobota v Karpatskom lese ZOO Bratislava

512
Vlčia sobota v Karpatskom lese ZOO Bratislava - 27. január 2024
Vlčia sobota v Karpatskom lese ZOO Bratislava - 27. január 2024

Príďte a zoznámte sa s fascinujúcim svetom vlkov v rámci vlčej soboty v ZOO Bratislava. Toto jedinečné podujatie vás zavedie do blízkosti výbehu vlka eurázijskeho v Karpatskom lese, kde budete mať príležitosť spoznať novú vlčiu svorku. Priviezli ju z holandskej zoo Dierenpark v Amersfoorte. Tvorí ju deväťročný rodičovský pár a traja synovia.

Chov vlka eurázijského je v rámci zoologických záhrad pôsobiacich v Európe riadený koordinátorom chovu. Práve ten odporučil presun zvierat z Holandska do Bratislavy.

Pri tejto príležitosti organizuje ZOO Bratislava 27. januára „privítacie podujatie“ spojené s komentovaným kŕmením vlkov. Program podujatia: 11.00 h – Jedinečné komentované kŕmenie vlčej svorky s chovateľom. 10.00 h – 13.00 h – Občerstvenie v podobe teplého čaju a kávy od Pána Králička, stretávanie so zoológom zodpovedným za vlčiu svorku, areálová hra, a vysunutý stánok Zooshopu.

Nenechajte si ujsť túto príležitosť na priblíženie sa k týmto fascinujúcim tvorom a na dozvedenie sa viac o ich správaní a životnom prostredí.