Pomôžte urobiť Park Pod lipami vo Vajnoroch krajším

1060

Park Pod lipami sa bezpochyby stal srdcom Vajnor a obľúbeným miestom nielen Vajnorákov, ale aj návštevníkov mestskej časti. Od poslednej revitalizácie parku prebehlo už pár rokov a je to na ňom aj vidno. Uplynulo aj takzvané povinné udržateľné obdobie projektu, kedy nebolo možné park a prvky v ňom meniť. Mestská časť sa rozhodla vyčleniť v rozpočte pre rok 2021 financie na jeho zveladenie a čiastočnú úpravu.

Zamerať sa chce v prvom kroku na opravu pódia, hornej plachty, revitalizácií detskej časti, vytvoriť viac oddychových zón pre ľudí a chce urobiť aj závlahu, aby bol park zelenší. Určite sa zameria aj na fontánu, ktorá okrem už uvedeného estetického problému, má aj vážnejšie technické problémy. Zatápa vodnú šachtu a celá elektronika pravidelne “odchádza” a stav je neudržateľný.

Park je miestom pre všetkých a preto mestskú časť zaujíma o to viac aj váš názor. Čo sa vám v parku páči, alebo naopak by ste navrhovali zmeniť, pridali alebo by ste ubrali? Neváhajte a napíšte na starosta@vajnory.sk.

Zdroj: Michal Vlček-starosta Vajnor