Potešte svojich blízkych darčekmi z Malokarpatského múzea v Pezinku

944

Blížia sa Vianoce a všetci chceme obdarovať našich blízkych. Malokarpatské múzeum v Pezinku má vlastný Souvenir shop a e-shop, kde môžete pre svojich blízkych kúpiť regionálne predmety a potešiť tak najbližších.

Zážitkové degustácie vín

Malokarpatské múzeum v Pezinku ponúka tri unikátne zážitkové degustačné programy: v úplnej tme, za rôzneho farebného osvetlenia a hudby a ochutnávku 5 top malokarpatských vín. Počas degustácie v úplnej tme ochutnávate a spoznávate vína v absolútnej tme. Vaše zmysly sú v tme zosilnené a vnímajú víno inak. Počas degustácie za rôzneho farebného osvetlenia a hudby si vyskúšate ako sa rôzne farebné osvetlenie a hudba pohrajú s vašimi chuťovými pohárikmi. Nachvíľu sa stanete someliérmi a určíte intenzitu vône a chute pod vplyvom farieb. Počas ochutnávky 5 top malokarpatských vín budete degustovať v moderne vybavených pivničných priestoroch a spoznáte kultúry pitia vína.

Poukaz na degustácie zakúpite na stránke shop.muzeumpezinok.sk. Platnosť poukazu je do 30.11. 2021.

Vstupenky do múzea

Svojim blízkych môžete darovať vstupenku do múzea, kde sa dozvedia viac o vinohradníctve a vinárstve v prostredí Malých Karpát. Navštívia dve stále expozície – Príbeh vína a Dejiny vinohradníctva a vinárstva pod Malými Karpatami a aktuálnu výstavu. Expozície zahŕňajú interaktívne prvky, ktoré Vám spríjemnia pobyt v múzeu. Počas prehliadky ochutnáte i kvalitné malokarpatské víno. Z Malokarpatského múzea v Pezinku si odnesiete skvelý zážitok!

Zakúpiť môžete i špeciálnu zvýhodnenú vstupenku, ktorá vám umožní spoznať najväčšie atrakcie Pezinka – Malokarpatské múzeum v Pezinku a Šimák Zámok Pezinok v rámci jednej vstupenky.

Vstupenky do múzea zakúpite na stránke shop.muzeumpezinok.sk.

Knihy

V e-shope Malokarpatského múzea nájdete množstvo kníh z prostredia Malých Karpát. Či už to sú Vinohradnícke lisy v Malokarpatskej oblasti, Pezinok na starých pohľadniciach, kniha plná fotografií Malých Karpát Malé Karpaty – malé milé hory, Pevnosť v Malých Karpatoch o slovanskom hradisku vo Svätom Jure a omnoho viac. Knihy zakúpite na stránke shop.muzeumpezinok.sk, väčší výber kníh nájdete priamo v Malokarpatskom múzeu v Pezinku.

Majolika

Výrobky zo Slovenskej ľudovej majoliky Modra môžete zakúpiť priamo v našom múzejnom obchodíku. Nájdete u nás rôzne magnetky, džbány na víno, poháre, náušnice, zátky a ďalšie. Tradičné výrobky potešia každého.

Predmety je možné zakúpiť priamo v Malokarpatskom múzeu v Pezinku.

Pezinská chránená dielnička

V našom múzejnom obchodíku nájdete predmety z chránenej dielne Pezinský dielnička. Svojich blízkych môžete potešiť eko taškami, voňavými vrecúškami s náplňou z levanduľových kvetov, ľanové vrecká na chlebík, srdiečka a ďalšie.

Predmety je možné zakúpiť priamo v Malokarpatskom múzeu v Pezinku.

Okrem spomenutých darčekov nájdete v Malokarpatskom múzeu v Pezinku aj výrobky regionálnych remeselníkov – keramikárov a drotárov či vína od miestnych vinárov.

Navštívte Malokarpatské múzeum v Pezinku alebo stránku shop.muzeumpezinok.sk a vyberte ten správny darček pre vašich blízkych.

Otváracie hodiny múzea:

Pondelok: otvorené len pre objednané skupiny

Utorok – piatok: 9.00 – 12.00 a 13.00 – 17.00

Sobota: 10.00 – 16.00

Nedeľa: zatvorené

Otváracie hodiny múzea počas vianočných sviatkov:

22. – 23. 12. 2020 – OTVORENÉ

24. – 28. 12. 2020 – ZATVORENÉ

29. – 30. 12. 2020 – OTVORENÉ

31. 12. – 4. 1. 2020 – ZATVORENÉ

5. 1. 2021 – OTVORENÉ

6. 1. 2021 – ZATVORENÉ

od 7. 1. 2021 OTVORENÉ podľa bežných otváracích hodín múzea

Zdroj: Malokarpatské múzeum v Pezinku