Potvrdenie o prekonaní COVID-19 je možné dokladovať aj cez GreenPass

23505

Skutočnosť o prekonaní ochorenia COVID-19 pri príchode na Slovensko je možné okrem predloženia GreenPassu dokladovať aj potvrdením od lekára o prekonaní COVID-19, vrátane jeho skenu.

Podľa hygienikov má lekár disponovať informáciou o pozitivite pacienta a prekonanom ochorení nielen v prípade RT-PCR, ale aj antigénového testovania. Potvrdenie o prekonaní tohto ochorenia je akceptované v slovenskom, českom a anglickom jazyku.

„Potvrdenie o prekonaní COVID-19 tak možno vystaviť aj v prípade, že pozitivita bola u osoby potvrdená antigénovým testom,“ uviedla hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva SR Daša Račková.

Za plne zaočkovanú sa považuje od pondelka osoba najmenej 14 dní, ale nie viac než 12 mesiacov po aplikácii druhej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19 s dvojdávkovou schémou, ďalej osoba najmenej 21 dní, ale nie viac než 12 mesiacov po aplikácii prvej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19 s jednodávkovou schémou a osoba najmenej 14 dní a nie viac než 12 mesiacov po aplikácii prvej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19, ak bola prvá dávka očkovania proti ochoreniu COVID-19 podaná v intervale do 180 dní od prekonania ochorenia COVID-19.

Zdroj: TASR